Dragon Age


You are not connected. Please login or register

Zobacz posty bez odpowiedzi

FERELDEN

Amarant Brak nowych postów
4 TEMATY | 65 POSTY
Miasto portowe położone nad Morzem Przebudzonych, na północnym wybrzeżu kraju. Nie należy do dużych, lecz jest bardzo dobrze ufortyfikowane. Życie całej osady podporządkowane jest w pełni życiu portu, z którego Howe'owie - zarządcy Amarantu - czerpią wysokie zyski. Samo miasto nie należy do najurokliwszych. Ciasna, drewniana zabudowa, wszechobecna szarość, mało światła słonecznego na ulicach, mnóstwo ciemnych zaułków i wątpliwej moralności mieszkańcy to tylko niektóre z przywar Amarantu, obecne w wielu opowieściach. Wzdłuż portu ulokowana jest ogromna ilość szynków, karczm i burdeli.Siedziba rodu Howe jest nieco wyizolowana. Zamek wznosi się na niedużym klifie. Prowadzą do niego dwie bramy: większa - wychodząca Szlak Pielgrzyma, łączący Amarant i Denerim, oraz mniejsza - wychodząca bezpośrednio w miejskie zabudowania. W fortecy znajdują się m. in. stajnie i koszary, ale również miejsce na kramy co porządniejszych kupców. Obecnie Amarant jest stolicą Fereldenu i siedzibą Namiestnika tegoż państwa. Stacjonują w nim również siły orlezjańskie, podlegające zwierzchnictwu wyłącznie reprezentantowi Val Royeaux.


[Prywatna|Siedzi...
Sro Cze 29, 2016 1:59 am
Urthemiel Zobacz ostatni postDenerim Brak nowych postów
8 TEMATY | 83 POSTY
Swój dawny status miasto utraciło wraz z początkiem orlezjańskiej okupacji, jednakowoż Fereldeńczycy nadal uznają je za stolicę swego kraju. Pierwotnie Denerim, podobnie jak wszystkie miasta w kraju, było fortecą, w której na wypadek niebezpieczeństwa chronili się okoliczni mieszkańcy. Na przestrzeni dziejów zamek rozrósł się w potężną fortecę, a wokół niej pojawiło się miasto, również otoczone solidnym murem. W samym zamku znajduje się między siedziba Theirinów, monarszego rodu Fereldenu.Z zachodu na wschód miasto przecina rzeka Drakon, uchodząca do Amarantowego Oceanu. Denerim jest bardzo chętnie odwiedzane przez wędrownych handlarzy, oferujących swe dobra na głównym targowisku w centralnej części miasta. Znajduje się tam również duża ilość sklepów i zakładów rzemieślniczych, a także osławiony na cały Ferelden burdel "Perła". Mimo pozornej przyjazności, bez dokładnej znajomości planu zabudowań nie należy zbaczać w boczne alejki, gdyż miasto mimo wszystko nie uchodzi za bezpieczne.


[Prywatna|Doki] ...
Pon Cze 27, 2016 7:46 pm
Rosaline Zobacz ostatni postRedcliffe Brak nowych postów
6 TEMATY | 80 POSTY
Niewielka wioska, położona pośród wzgórz na zachodnim brzegu Jeziora Kalenhad. Nieregularnie zabudowana, przywodzi na myśl raczej osadę rybacką, aniżeli tętniące życiem miasto. Mimo to jednak należy wspomnieć, iż jest ono jedną z największych i najlepiej prosperujących wiosek w całym Fereldenie. Na ten status niebagatelny wpływ ma jej położenie - znajduje się ona bowiem na szlaku kupieckim między Orzammarem a Orlais, toteż pośredniczy w wymianie handlowej między tymi podmiotami. W środkowej części miejscowości - oprócz tawerny - znajduje się niewielka świątynia stwórcy.Na środku jeziora wznosi się starożytna twierdza Redcliffe - siedziba dumnego rodu Guerrinów. Jest ona pierwszą i ostatnią linią obrony kraju, gdyż niezdobyta nie daje możliwości przejęcia kontroli nad Fereldenem. Dotychczas udało się to tylko raz - Orlezjanom podczas najazdu. Plotka głosi, iż w fortecy znajdował się zdrajca, który wpuścił wroga nocą, otwierając most zwodzony. Inną plotką jest ta, iż ten sam zdrajca rzeczywiście ułatwił napastnikom zdobycie zamku, ale w inny sposób - wskazując im ukryty tunel pod jeziorem. Godnym wzmianki może być również ciekawostka, iż ostatniego dnia jesieni mieszkańcy osady Redcliffe zwykli palić swój cały połów, co nie spotyka się z aprobatą wędrownych kupców.


[Prywatna|Redcli...
Nie Cze 26, 2016 6:24 pm
Francesca de Monfort Zobacz ostatni postWysokoże Brak nowych postów
7 TEMATY | 59 POSTY
Dom rodu Cousland, położony na północnym wybrzeżu Fereldenu, nie posiadający jednak bezpośredniego dostępu do morza. Główną część miasta stanowi forteca górująca nad okolonymi murami zabudowaniami mieszkalnymi. W północnej części miasta znajduje się obcowiska, będące nieznacznie większe od tego w Denerim, ale i zdecydowanie bardziej zaludnione, toteż wiąże się to z pewnym zatłoczeniem.
Miasto posiada dwa targowiska - jedno w dzielnicy mieszkalnej, a drugie na zamku, otwarte dla wszystkich, lecz oferujące towary, na które stać jedynie najbogatszych obywateli Wysokoża. Miasto z pewnością uchodzić może za jedno z ładniejszych osiedli w Fereldenie. Wyłączywszy obcowisko, posiada dość luźną zabudowę. Po części jest ona drewniana, lecz co majętniejsi mieszczanie decydują się na budowę murowanych domów.
Pod bezpośrednim zwierzchnictwem Couslandów znajduje się również niewielki port oddalony nieznacznie od samej ich siedziby.


[Prywatna | Targ...
Sro Cze 22, 2016 10:44 am
Marisa Cousland Zobacz ostatni postTwierdza Kinloch Brak nowych postów
9 TEMATY | 157 POSTY
Znana również jako Wieża Kręgu, jest siedzibą Maginów w Fereldenie, położoną na Jeziorze Kalenhad. Dawniej z brzegiem łączył ją potężny most, obecnie niestety zburzony przez liczne wojny, których świadkami była sama Twierdza. Aby dostać się do budynku, należy skorzystać z przeprawy, umożliwiającej bezpieczny handel, a także dostarczanie do Wieży nowych adeptów. Z drugiej strony brak mostu jest gwarancją bezpieczeństwa na wypadek, gdyby Krąg w Fereldenie został splugawiony. Na brzegu jeziora, zaraz przy przeprawie znajduje się karczma, w której zatrzymują się kupcy prowadzący wymianę handlową z Kręgiem oraz osoby czekające na pozwolenie, aby przybić na drugą stronę.


[Prywatna|Wieża ...
Sob Cze 25, 2016 12:05 am
Delilah Zobacz ostatni postPozostałe tereny Brak nowych postów
10 TEMATY | 189 POSTY
Głusza Korcai i Las Brecilian to prastare dżungle południowo-wschodniej części Fereldenu. Las Brecilian zamieszkują głównie dalijczycy, z kolei o mieszkańcach głuszy wiadomo niewiele. Na zachód od głuszy rozciąga się zaśnieżona i pokryta lodem tundra, która przechodzi w Góry Mroźnego Grzbietu – masyw górki biegnący od wybrzeży Morza Przebudzonych , stanowiący naturalną granicę pomiędzy Fereldenem a Orlais. Jest to pasmo bez drzew, przez cały rok pokryte lodem, gdzie jedyny znany ośrodek stanowi twierdza Azyl.


[Prywatna|Czarne...
Sob Cze 25, 2016 11:27 am
Joachim Zobacz ostatni post
Forum fantasy, umiejscowione w uniwersum Dragon Age. Przy jego tworzeniu administracja korzystała z informacji dostępnych na Dragon Age wiki. Design przygotował Dumat, niektóre z kodów obecne na stronie dzięki Never Utopia.
© 2016 Dragon Age PBF.