Dragon Age

Share
















Słuchowisko: Opowieści z Thedas

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Dumat
Dumat
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 12:34 pm

Witam.

Kolejna propozycja wspólnego projektu wychodząca poza ramy zwykłego pisania postów na forum. Otóż chciałem wprowadzić to później, ale podczas rozmowy z osobami na TeamSpeaku, wyszedł temat słuchowiska i reakcja była pozytywna, więc zwyczajnie idę za ciosem.

Najpierw, Wikipedia:

Słuchowisko – podstawowa artystyczna, literacka forma, której tworzywem jest wyłącznie dźwięk: głos ludzki, efekty akustyczne i muzyka. Tradycyjnie teksty słuchowisk miały postać zbliżoną do dramatu teatralnego, obecnie, poprzez wprowadzenie narratora, pojawiają się również formy epickie.

W czym rzecz?
Stosunkowo bardzo proste - stworzymy własne słuchowisko w klimacie naszego forum, z naszymi postaciami. W zależności od ilości chętnych oraz ich frakcji, przygotowywałoby się scenariusze, które później odgrywało głosowo. Następnie ja bym to wszystko pociął, dodał odpowiednie tło, nastrój i inne pierdoły i gotowe. Gdyby znalazła się stała ekipa osób chętnych, to można byłoby robić całe cykle opowieści w formie słuchowisk.
Z doświadczenia wiem, że jest to super zabawa, a gdy możemy odgrywać jeszcze własne postaci, które stworzyliśmy to jest jeszcze ciekawiej.

Pierwsze słuchowisko byłoby przygotowane w bardziej luźnej formie, aby każdy mógł się w to wgryźć. Byłoby trochę humoru, abstrakcji (w zależności od tego kto byłby chętny) i ogólnie pojętej rozrywki. Z czasem moglibyśmy ruszyć ku bardziej rozbudowanym scenariuszom, które faktycznie pozwoliłby odegrać prawdziwą opowieść, albo też zostać przy nieco krótszych, bardziej żartobliwych formach. Albo robić obie, to wszystko zależy od was.


Na początek chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jest chętny na taką zabawę. Jak zbierze się przynajmniej te 5-6 osób, to można zaczynać myśleć nad scenariuszem.

Tradycyjne zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry Go down
Viktor Vantu
Viktor Vantu
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 12:37 pm

Mogę być kontrastem do fajnie bawiących się ludzi moim wypranym z entuzjazmu głosem.
Powrót do góry Go down
Marisa Cousland
Marisa Cousland
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 12:39 pm

Brzmi super, w sumie chętnie wzięłabym udział.
Powrót do góry Go down
Cedric
Cedric
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 12:45 pm

AAA, BIERĘ <3
Powrót do góry Go down
Sharian Vance
Sharian Vance
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 1:06 pm

Masz moje palce i moje gardło, Dumat.

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, chodziło o to, że jestem chętna do pracy przy scenariuszach a i mogłabym od czasu do czasu coś w takim słuchowisku powiedzieć. Gdyby brakowało ludzi, czy coś.

Pomysł jest dobry, bardzo dobry. Wspólne tworzenie takich słuchowisk ładnie scementowałoby grupę, silniej związałoby graczy z forum i ze sobą.
O wiele silniej niż gra w mafię, czy Hitlera (żałuj Viktorze, że akurat Cię wczoraj nie było, zabawa była przednia).

Zakładam, że jesteśmy w stanie stworzyć więcej niż jedno słuchowisko. Ba, mam już przed oczami różne cykle, które mogłyby mieć swoich stałych głównych bohaterów.
A jest to pomysł i projekt na tyle elastyczny, że pomimo opierania się na stałej grupie twórców, bez żadnych przeszkód każdy nowy chętny mógłby dołączyć. I to właśnie jest fajne.
Nawet jeśli na początku byłyby osoby niezainteresowane, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby później nie mogły zmienić zdania.

Hah, wybiegłam już w przyszłość.

A i fajnie by było pokazać taką twórczość światu, zdobyć nowych graczy, sławę i pieniądze. I dobrze się bawić, bo w tym wszystkim powinno chodzić o to, aby wszyscy mieli radochę z współtworzenia takiego słuchowiska.

Tak więc jestem na tak.
Powrót do góry Go down
Äo
Äo
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 1:13 pm

Trochę nie do końca rozumiem koncept i będę potrzebował czasu, żeby to ogarnąć, ale chętnie wziąłbym w czymś takim udział. Brzmi interesująco i całkiem świeżo. Propsy! Smile
Powrót do góry Go down
Dumat
Dumat
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 1:31 pm

Fragment słuchowiska Czasu Pogardy, Wiedźminowego cyklu A. Sapkowskiego.
Aby każdy mógł mniej więcej zobaczyć o co w tym chodzi. Polecam przesłuchać całość.
Powrót do góry Go down
Bégon de Montaigne
Bégon de Montaigne
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 3:48 pm

Jestem zainteresowany. Trzeba próbować w życiu nowych rzeczy. ;)
Powrót do góry Go down
Rewarnir Guerrin
Rewarnir Guerrin
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 3:53 pm

Piszę się na to. Przypomina to po części uproszczoną sesję RPG, z różnicą taką, że będziemy się trzymać scenariusza.
Powrót do góry Go down
Aeryn Howe
Aeryn Howe
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 4:47 pm

Dumacie tutaj chyba lepsze porównanie - klik
Również się piszę, tylko proszę nagrywajmy jakoś w godzinach popołudniowych, bo wieczorami u mnie ciężko z dostępem :c
Powrót do góry Go down
Dumat
Dumat
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 5:15 pm

Jest sporo chętnych, co bardzo mnie cieszy ale jednocześnie oznacza to, że powoli możemy ruszać z tematem. Co za tym idzie, jeżeli ktoś jeszcze chętny, chce spróbować swoich sił w takiej zabawie to ma czas do przyszłego piątku, tj. 24.06.2016. Wtedy też zapisy do pierwszego słuchowiska zostaną zamknięte, my będziemy mieli jasny pogląd na to kto bierze udział i będziemy mogli zabrać się za przygotowywanie scenariusza.

Na chwilę obecną skład prezentuje się następująco:


Pan Słuchowiska - Dumat
Pani Słuchowiska - Vashta

Scenariusz - Vashta i Dumat

Głos - Aeryn
Głos - Cedric
Głos - Marisa
Głos - Rhan
Głos - Vashta
Głos - Ao
Głos - Begon
Głos - Dumat
Głos - Rewarnir
Głos - Urthemiel
Głos - Viktor


Za tydzień w piątek proszę jeszcze wszystkich, którzy zostali wypisani w powyżej liście o potwierdzenie chęci udziału, aby potem nie było, że część nam się wykrusza, bo tak.
Powrót do góry Go down
Valérie Valmont
Valérie Valmont
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPią Cze 17, 2016 10:39 pm

Dumciu, ja też bym chętnie wzięła w tym udział.
Powrót do góry Go down
Syriusz Äsagore
Syriusz Äsagore
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptySob Cze 18, 2016 8:00 pm

Wchodzę w to w ciemno. mogę od czasu do czasu naprodukować ilustracje.
Powrót do góry Go down
Altaris Howe
Altaris Howe
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptySob Cze 18, 2016 9:55 pm

Też bym chętnie coś dodał, ale nie wiem, czy mój głos się będzie nadawał, bo mój mikrofon jest raczej średniej jakości, a więc i głos jest nieco zniekształcony. Jeśli sądzicie jednak, że mogę pomóc, to pomogę - co tam chcecie, to tam zrobię.
Powrót do góry Go down
Garrett
Garrett
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas EmptyPon Cze 20, 2016 10:32 am

Hmm... a wiecie co? Dumat! Jakby się dało do czy dodałbyś mnie do tej listy? Ja zaraz się nagram, bo dom będzie pusty to zaszaleję ze starczym głosem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Słuchowisko: Opowieści z Thedas Słuchowisko: Opowieści z Thedas Empty

Powrót do góry Go down

Słuchowisko: Opowieści z Thedas

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Memy Thedas
» Państwa Thedas
» Języki Thedas
» #3 Stworzyciele zstąpili do Thedas
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Biuro informacji » Strefa użytkowników-