Dragon Age

Share


Farin Scarletgemstone

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Farin Scarletgemstone Wto Kwi 26, 2016 7:39 amFarin Scarletgemstone

Wiek: 40 | Płeć: Mężczyzna


Rasa: Krasnolud | Frakcja: Niezrzeszeni | Rodzinne strony: Orzammar


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Krzepa (ekspert)
• Strzelanie z kuszy (standardowy)
• Walka lekką bronią (ekspert)
• Walka z tarczą (ekspert)
UMYSŁ:
• Rzemiosło: Inżynieria (mistrz)
• Historia i Język (nowicjusz)
• Finanse i rachunkowość (mistrz)
• Perswazja (fajtłapa)
SPECJALNE:
• Dziecko Kamienia (podstawowy)

EKWIPUNEK
• Kolczuga - wykonana z lekkiej stali, ozdobiona motywem kowalskim.
• Topór jednoręczny - wykonany z lekkiej stali, na głowicy ma wytrawiony młot.
• Duża tarcza - wykonana z cienkiej warstwy drewna obitego blachą z wymalowanym młotem i kowadłem.
• Torba - a w niej książka do pilnowania rachunków oraz drobne rzeczy.
• Kusza ciężka - ładowana na korbę, nożna. +zapas bełtów.
• "Duży wóz" - niezwykły projekt Farina w którym połączył on dwa wozy ze sobą dodając dwie dodatkowe deski w szerz, tworząc specjalne koła z szerokimi obręczami. Na wozie jest małe miejsce na woźnicę, oraz podział na trzy "pomieszczenia" w których, każdy z braci trzyma swoje rzeczy ciasno upakowane. Wóz ciągną cztery duże kuce, nie osiąga on dużych prędkości ze względu na swoją wagę, ale dobrze rozłożony środek ciężkości oraz dodatkowe koła w środku powodują dobrą przyczepność. Z przodu wozu znajduje się oś skrętna, a przy każdych kołach małe sprężyny, pozwalające na "pracę" całego podwozia. Wszystkie te rzeczy są wymysłem Farina oraz jego wieloletnim projektem nad którym cały czas pracuje. Drewno użyte w wozie jest w miarę lekkie ale wytrzymałe, odporne na wilgoć dzięki specjalnej smole Farina.


CHARAKTERYSTYKA
Farin jest środkowym z braci Scarletgemstone, nazwisko to w wolnym tłumaczeniu na język wspólny oznacza Szkarłatny kamień szlachetny.
U krasnoludów bliźniaki są tak rzadkie, że zwykle całe Orzammar świętuje przybycie ich na świat, ale trojaczki to jest rzecz niezwykła i zawsze oznaczała jakieś wielkie przemiany na świecie.
Rodzice Farina należą do kasty górniczej i byli jednymi z tysięcy anonimowych krasnoludów mieszkających w twierdzy. Po narodzinach wszystko się zmieniło, gdyż nawet sam Król odwiedził ich z podarkami, ale jak to zwykle bywa w takich sytuacjach po kilku dniowych odwiedzinach i zachwycie wszystko powoli ucichło. Oczywiście nadal wielu mieszkańców znało braci z imion, ale nie dawało to żadnych korzyści w tym świecie, gdzie liczy się jedynie ciężka praca.
Farin wraz z Engurem i Dainem wychowywali się w idealnej krasnoludzkiej rodzinie, gdzie oboje rodzice pracowali całe dnie w kopalniach, a ich wychowaniem zajmowali się po powrocie do domu. Od najmłodszych lat ojciec szkolił ich w posługiwaniu się toporem i w walce.

Farin był zawsze drugim synem dla ojca, a jego zainteresowanie majsterkowaniem nie dało mu przychylności ojca.
Dopiero umiejętność szybkiego rachowania i zdolności matematyczne, które są bardzo cenione wśród krasnoludów spodobały się jego ojcu, który miał nadzieję wychować przykładnego górnika.
Farin był bardzo ambitny i szybko uzyskał pozwolenie na dalsze kształcenie, które w niedługim czasie zamienił na pomoc przy rachowaniu w księgach handlowych Orzammaru.
Był jednym z wielu pomocników, ale jedynym utalentowanym i pewnie gdyby nie jego druga miłość, a zarazem większa od finansów (które bywają nudne) czyli inżynieria.
Z powodu tego majsterkowania Farin miał małe kłopoty związane z "ulepszeniem" dwóch wozów, a dokładnie zmianą kół bez pozwolenia właścicieli. Niby nie była to kradzież, bo stare koła stały obok, ale właściciele nie byli zadowoleni, ponieważ koła były za wąskie (Farin miał dopiero 12 lat, był silnym chłopcem, a odpowiednia dźwignia pomaga).
Dostrzegł to jednak jeden z inżynierów Garmuth i zaciekawiony zapytał Farina o jego projekt, ten mu wytłumaczył, a co najważniejsze pokazał rysunki.
Następnego dnia Farin został przeniesiony do biura Garmutha, gdzie przez długi czas zajmował się kopiowaniem schematów. Dopiero po dłuższym czasie pozwolono mu na wdrażanie i próby jego pomysłów, ale żaden nie był przełomowy.
Po 20-stce Farin nadzorował już małe budowy, a jego umiejętność szybkiego liczenia pomagała w pracy. Niestety podczas budowania powstawały wypadki, głównie nie groźne, ale powodujące straty materialne, wtedy właśnie Farin zaczął wymyślać jak zredukować te wypadki. Po długich latach wprowadził system Pewności i Czystości Zachrzanu, w skrócie PiCZ. Może sam skrót nie był trafiony, ale system spodobał się i mimo, że wprowadzenie go dodawało koszty to zmniejszenie wypadków rekompensowało to. Nie zrobiło to z Farina sławnego i bogatego krasnoluda, ponieważ tak to nie działa u krasnoludów.
Jakoś wtedy bracia powiedzieli mu o pomyśle wędrówki po świecie zewnętrznym. Pomysł tak mu się spodobał, głównie dlatego, że wyznaczył mu nowy cel. Czyli czym się zabiorą, czym będą podróżować?
Wybrał wóz i zaczął tworzyć, najpierw na papierze a później przy pomocy Daina zaczął budować.
Dopiero po 10 latach udało mu się skończyć projekt.
Ciężko mu było przekonać swoich rodziców oraz Garmutha, ale ponieważ każdy krasnolud jest kowalem własnego losu, w niektórych przyapdkach dosłownie, to został puszczony z jednym nakazem Ma znaleźć żonę i spłodzić dzieci oraz przekonać Daina i Engura do tego samego w ciągu pięciu lat. W razie problemów zawsze będą czekać na nich trzy piękne kobiety w Orzammar. Z uwagi na to, że Farin był z trojaczków to krasnoludy miały nadzieję na powielenie tego samego, zapewne innego zdania były wybranki braci.
W wieku 40 lat w dużym wozie w którym miał wszystkie potrzebne dla niego papiery, narzędzia kreślarskie, młotki, gwoździe oraz rożne wymyśle przedmioty, których używał w pracy twórczej, wyruszył w świat...

Uwagi dla Mistrza Gry:
• Bracia są praktycznie nierozłączni i tylko w sprawach intymnych się rozdzielają, nie mają przed sobą większych tajemnic i zawsze działają razem - mają pewną wieź która charakteryzuje bliźniaki.
• Farin chce sprawdzać i ulepszać swoje dziecko czyli duży wóz, ale nie chce na zbyt długo wyjeżdżać z Orzammar.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Farin Scarletgemstone Sob Kwi 30, 2016 12:47 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Jako trojaczki, mimo że nie każdy z braci otrzymywał równe zainteresowanie od ojca, z pewnością obserwowani są przez wszystkie krasnoludy bardzo dokładnie. Są przecież cudem. Oczekuje się po nich bardzo wiele - i przez większość życia udawało im się sprostać oczekiwaniom, jednak nie w głowie było im ustatkowanie się. Wybrali podróż w nieznane, zgodnie z wyznawaną zasadą, że każdy krasnolud jest kowalem własnego losu. Jednak czy los ten ich nie zaskoczy?
Wasza trójka trafia pod opiekę Razikale. Miłej zabawy!

Pozostałe punkty: 1

Powrót do góry Go down

Farin Scarletgemstone

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Niezrzeszeni-