Dragon Age

Share


Dain Scarletgemstone

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Dain Scarletgemstone Wto Kwi 26, 2016 3:32 pmDáin Scarletgemstone

Wiek: 40 | Płeć: Mężczyzna


Rasa: Krasnolud | Frakcja: Niezrzeszeni | Rodzinne strony: Orzammar


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Krzepa (ekspert)
• Strzelanie z kuszy (standardowy)
• Walka lekką bronią (ekspert)
• Walka z tarczą (ekspert)
UMYSŁ:
• Rzemiosło: Kowalstwo i górnictwo (mistrz)
• Historia i Język (nowicjusz)
• Rzemiosło: Złotnictwo-Jubilerstwo (mistrz)
• Łganie (fajtłapa)
SPECJALNE:
• Dziecko Kamienia (podstawowy)

EKWIPUNEK
• Kolczuga - wykonana z lekkiej stali, ozdobiona motywem kowalskim.
• Topór jednoręczny - wykonany z lekkiej stali, na głowicy ma wytrawiony młot.
• Duża tarcza - wykonana z cienkiej warstwy drewna obitego blachą z wymalowanym młotem i kowadłem.
• Torba - a w niej drobne przyrządy do oceny kamieni w tym szkło powiększające.
• Kusza ciężka - ładowana na korbę, nożna. +zapas bełtów.
• "Duży wóz" - niezwykły projekt Farina w którym połączył on dwa wozy ze sobą dodając dwie dodatkowe deski w szerz, tworząc specjalne koła z szerokimi obręczami. Na wozie jest małe miejsce dla woźnicy, oraz podział na trzy "pomieszczenia" w których, każdy z braci trzyma swoje rzeczy ciasno upakowane. Wóz ciągną cztery duże kuce, nie osiąga on dużych prędkości ze względu na swoją wagę, ale dobrze rozłożony środek ciężkości oraz dodatkowe koła w środku powodują dobrą przyczepność. Z przodu wozu znajduje się oś skrętna, a przy każdych kołach małe sprężyny, pozwalające na "pracę" całego podwozia. Wszystkie te rzeczy są wymysłem Farina oraz jego wieloletnim projektem nad którym cały czas pracuje. Drewno użyte w wozie jest w miarę lekkie ale wytrzymałe, odporne na wilgoć dzięki specjalnej smole Daina.


CHARAKTERYSTYKA
Dain jest najmłodszym z braci Scarletgemstone, nazwisko to w wolnym tłumaczeniu na język wspólny oznacza Szkarłatny kamień szlachetny.
Najmłodszy w tym wypadku oznacza, że urodził się trzeci jako trojaczek.
U krasnoludów bliźniaki są tak rzadkie, że zwykle całe Orzammar świętuje przybycie ich na świat, ale trojaczki to jest rzecz niezwykła i zawsze oznaczała jakieś wielkie przemiany na świecie. Rodzice Daina należą do kasty górniczej i byli jednymi z tysięcy anonimowych krasnoludów mieszkających w twierdzy.
Po narodzinach wszystko się zmieniło, gdyż nawet sam Król odwiedził ich z podarkami, ale jak to zwykle bywa w takich sytuacjach po kilku dniowych odwiedzinach i zachwycie wszystko powoli ucichło.
Oczywiście nadal wielu mieszkańców znało braci z imion, ale nie dawało to żadnych korzyści w tym świecie, gdzie liczy się jedynie ciężka praca.

Dain wraz z Farinem i Engurem wychowywali się w idealnej krasnoludzkiej rodzinie, gdzie oboje rodzice pracowali całe dnie w kopalniach, a ich wychowaniem zajmowali się po powrocie do domu. Od najmłodszych lat ojciec szkolił ich w posługiwaniu się toporem i w walce.
Dain był ostatnim i najulubieńszym synem, ponieważ od małego interesował się pracą ojca i znajdował w rozłupywaniu kamieni satysfakcję.

Dain nauczył się już jako młodzieniec metalurgii, szczególnie ukochał sobie wszelkie złoto i brylanty, całymi dniami mógł rzeźbić w kamieniach i oprawiać je w smukłe srebrne i złote oprawy.
Właściwie to Dain mógł pracować tylko an części swojego urobku, ale przez lata nabrał takiego kunsztu w jubilerstwie, że jego wyroby się sprzedawały.
W tym czasie Dain wrócił do kowalstwa i połączył swoje umiejętności i zaczął tworzyć i ozdabiać pancerze i topory. Na początku były to drobne zlecenia, ale młody krasnolud zaczął się szybko bogacić, mimo iż brał tylko za robociznę przy własnym materiale, a jego ceny nie były zbyt wygórowane. Farin zajmował się jego rachunkami i zawsze polecał mu wprowadzenie dodatkowych opłat i zrównanie z innymi rzemieślnikami.
Oczywiście sam ojciec nie mógł nauczyć Daina wszystkiego dlatego płacił on, oczywiście ułamek ceny, swoim kolegom którzy posiadali większe umiejętności. Jeden z nich wziął Daina na naukę i po dwóch latach nauczył wszystkiego co sam wiedział o kowalstwie, w zamian Dain odpracował kolejne dwa lata u swojego mistrza w zakładzie.

Dain korzystał z wielu rożnych stopów metali oraz rzadkich kamieni, podziwiał Lyrium i jego właściwości reagowania z innymi materiałami.
Przed osiągnięciem 30 lat, czyli będąc jeszcze młodym krasnoludem Dain miał sporo pieniędzy, własny mały zakład jubilersko-kowalski oraz masę klientów i klientek.
Jego rozwój kunsztu w tym czasie stanął w miejscu, mimo iż w twierdzy było wielu mistrzów kowalstwa i złotnictwa to on był już znudzony robieniem ciągle tego samego, a ponieważ był jeszcze młody chciał przygód - to była oficjalna wersja, a prawdziwa to Dain miał już nastręczoną narzeczoną, a nie spieszyło mu się do żeniaczki. Dlatego bracia nie musieli go długo namawiać na podróż i częściową ucieczkę od problemów.

Osiągając 30 lat razem z braćmi wyznaczyli sobie cel czyli podróż do świata zewnętrznego.
Dopiero po 10 latach udało im się to osiągnąć. W tym czasie Dain pracował i starał się odwlekać moment zaślubin różnymi sposobami oraz pomagał w budowie Dużego wozu Farinowi. Pracując wytworzył piękne topory i zbroje dla siebie i swoich braci, każda sztuka była specjalnie dopasowana do użytkownika z bogatymi ozdobami.
Ciężko mu było przekonać swoich rodziców, ale ponieważ każdy krasnolud jest kowalem własnego losu, w niektórych przypadkach dosłownie, to został puszczony z jednym nakazem Ma po powrocie poślubić wybrankę i spłodzić dzieci oraz przekonać Engura i Farina do tego samego w ciągu maksymalnie pięcioletniej wędrówki.
W wieku 40 lat z wielkimi zapasami różnych proszków, destylatów, maści, wywarów, eliksirów oraz zapasami bandaży i narzędzi chirurgicznych Dain wyruszył z braćmi...

Uwagi dla Mistrza Gry:
• Bracia są praktycznie nierozłączni i tylko w sprawach intymnych się rozdzielają, nie mają przed sobą większych tajemnic i zawsze działają razem - mają pewną wieź która charakteryzuje bliźniaki.
• Dain ucieka od ożenku, na razie, ale jest dość dobrą partią, więc pewnie w najbliższym czasie nie będzie miał wyboru.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Dain Scarletgemstone Sob Kwi 30, 2016 12:48 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Jako trojaczki, mimo że nie każdy z braci otrzymywał równe zainteresowanie od ojca, z pewnością obserwowani są przez wszystkie krasnoludy bardzo dokładnie. Są przecież cudem. Oczekuje się po nich bardzo wiele - i przez większość życia udawało im się sprostać oczekiwaniom, jednak nie w głowie było im ustatkowanie się. Wybrali podróż w nieznane, zgodnie z wyznawaną zasadą, że każdy krasnolud jest kowalem własnego losu. Jednak czy los ten ich nie zaskoczy?
Wasza trójka trafia pod opiekę Razikale. Miłej zabawy!

Pozostałe punkty: 1

Powrót do góry Go down

Dain Scarletgemstone

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Niezrzeszeni-