Dragon Age

Share


Varence

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Varence Pią Kwi 15, 2016 10:13 pmVarence

Wiek: 23 | Płeć: Mężczyzna


Rasa: Człowiek | Frakcja: Zakon: Templariusze | Rodzinne strony: Ferelden


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Krzepa (standardowy)
• Walka wręcz (standardowy)
• Walka lekką bronią (ekspert)
• Walka z tarczą (standardowy)
• Jazda wierzchem (nowicjusz)
UMYSŁ:
• Religia (standardowy)
• Historia i język (nowicjusz)
• Dedukcja (nowicjusz)
• Poszanowanie (fajtłapa)
• Odczytanie emocji (standardowy)
• Medycyna (standardowy)
• Czarnoznastwo (standardowy)
DUCH:
• Demonologia (nowicjusz)
SPECJALNE:
• Absorpcja many (zaawansowany)
• Oczyszczenie terenu (podstawowy)


EKWIPUNEK

• Długi miecz z przydziału - Najzwyklejsze w świecie ostrze pozbawione podpisu rzemieślnika oraz bogatej historii, gdzie on to nie był i kogo nim zaszlachtowano. W zasadzie nic o nim nie wiadomo, poza tym, że przed wydaniem go Varencowi, kurzył się gdzieś w zakonnym magazynie. Broń jest długa na około 110 centymetrów, a materiał użyty do jego produkcji, to pewno stal - nadaje to wytrzymałości, ale także wagi. Po prostu miecz nie wyróżniający się niczym, osadzony w skórzanej pochwie przytwierdzonej do pasa - bez zbędnych zdobień.

• Zbroja Templariusza - Istny majstersztyk wykonany przez zakonnych rzemieślników. Pancerz, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Głównie za sprawą odważnego rozwiązania, czyli połączenia ciężkiej zbroi z szatą, a raczej elementem estetycznym, który nadaje jej charakterystycznego, religijnego uroku. Od pasa w dół ciągnie się ciężki kawał materiału o odcieniu lekkiego fioletu, połączony ze złotymi wstawkami pełnymi symboliki organizacji. To doprawdy świetny kawał metalu, który nie tylko chroni przed ciosami wrogów, ale także dzięki zastosowaniu metod, które są owiane tajemnicą, daje użytkownikowi dodatkowe korzyści w postaci niewielkiej odporności na zaklęcia.

• Trójkątna tarcza z przydziału - Najzwyklejsza w świecie metalowa tarcza w kształcie najpopularniejszej figury geometrycznej. Nie jest przesadnie wielka, więc manewrowanie nią jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku pawęży. Została ozdobiona symbolem Zakonu Templariuszy.

• Podręczny zestaw do zażywania lyrium - Niewielkie drewniane pudełko mieszące w sobie komplet narzędzi potrzebnych do przyjmowania lyrium do swojego organizmu. Zazwyczaj znajduje się w kwaterze Varenca, jednak jest możliwość przytwierdzenia zestawu do pasa.

• Komplet ubrań i bielizny, który znajduje się w prywatnej skrzyni Varenca w jego kwaterze, wszakże każdy powinien dbać o takie sprawy jak coś suchego, co można na siebie włożyć w każdej chwili.CHARAKTERYSTYKACo można powiedzieć o takiej personie, jak Varence? Cóż, większość by powiedziała, że to chorobliwy służbista, ale jego zdaniem - wypełnia tylko swoją powinność. Znany jest ze swojego poważnego podejścia do wykonywanej profesji, która zdaniem niektórych jest ciut przesadzona. Nie widzi  w tym nic złego, przecież robi to dla dobra Zakonu. Każde upomnienie niesfornego maga musi zostać zakończone stosownym raportem, co czasem przyprawia o ból głowy jego zwierzchników. Gdyby mógł, pisałby dokumenty odnośnie zbyt głośnego chrapania sąsiadującego templariusza w jego kwaterze, ale w życiu nie można mieć wszystkiego.
Swoich magicznych podopiecznych traktuje w sposób chłodny, a niekiedy nawet i opryskliwy. Doskonale wie, że musi podtrzymać barierę, która dzieli normalnych ludzi, a czaromiotów. Nigdy nie przywiązywał się do nich, dlatego też ich los jest mu zupełnie obojętny. Fanatyzm religijny, którym jest przesiąknięty pozwala mu na skrócenie cierpień maga bez mrugnięcia okiem - w świetle dogmatów zakonnych jest usprawiedliwiony, co dobrze wpływa na jego poczucie moralności. Zaślepiony wiarą, stwierdza, że wszystko na co pozwala Zakon jest dobre i nie oddziałuje w żaden szkodliwy sposób na umysł. Słodkie, co?
Jest typem osoby, która nie ma żadnego doświadczenia jak i obycia z płcią przeciwną, a każdy sprośny żart wywołuje u niego rumieniec pełen wylewającego się wstydu. Nigdy go nie ciągnęło do romansów i także nie lubi podejmować tego tematu. Mury zakonne go nie oszczędziły i przez lata szkoleń w wyobcowanej placówce, uczyniły go człowiekiem kompletnie aseksualnym, wszakże są ważniejsze rzeczy od pospolitego chędożenia. Każdą urodziwą kobietę, która ma ochotę z nim porozmawiać w ustronnym miejscu, spycha do roli zwyczajnej koleżanki do pogadania. Stawia sprawę jasno - nie potrafi i nie chce postawić masztu.Dziecko niczyje - taki właśnie był Varence, gdy został znaleziony pod drzwiami sierocińca w Denerim, stolicy Fereldenu. Nie ma co, przybytek był świetnie zlokalizowany. Budynek był wybudowany kilka kroków obok miejscowego burdelu. To na pewno nie sprzyjało prawidłowemu rozwojowi dzieci męczonych biedą, głodem i brakiem akceptacji wśród społeczeństwa. Sierota zazwyczaj była identyfikowana jako złodziej lub innego rodzaju młodociany krętacz, od którego się odwracano. W dodatku, te dziwne dźwięki dobywające się z budynku obok - okropność. O ile młodsi wychowankowie jeszcze trwali w swoim niewinnym dzieciństwie, o tyle starsze osobniki zaczynały zdawać sobie sprawę w jakim bagnie siedzą. Ich życie nie różniło się niczym od zwyczajnego elfa z Obcowiska, przynajmniej mogli cieszyć się wszystkimi zakamarkami Denerim tylko dla siebie.
Co się dzieje z dzieckiem, które w końcu akceptuje prawdę o sobie? Że jest niepotrzebne, a nawet wręcz spychane w niebyt, który przyniósł by korzyść dla każdego? Ostaje się jeno sznur, mimo wszystko Varence już w najmłodszych latach swej brudnej egzystencji, odnalazł spokój w Stwórcy. To wzruszające jak młoda istota tak wcześnie oddaje się w ręce wyższego bytu. Dąży do harmonii i pokazania światu, że potrafi osiągnąć coś więcej niż zwędzenie sakwy nowo przybyłemu kupcowi z odległych krain.
Był odludkiem, nie pasował do reszty dzieciaków, dlatego też nie było większych oporów, by zabrał go Zakon, który potraktował go jako mały eksperyment. O jego pomyślnym przejściu rekrutacji świadczył sam fakt, że jako dzieciak spędzał większość dnia w świątyniach, zalewając osoby duchowne niezliczonymi pytaniami. Po prostu miał więcej szczęścia niż rozumu, gdyż zapewne trafił na kogoś postawionego wyżej w hierarchii, niestety samemu nie zdając sobie z tego sprawy. Tam dostrzeżono jego potencjał, od razu przymierzając go w buty templariusza. W końcu wiara w nim dominowała od najmłodszych lat, więc dlaczego by tego nie wykorzystać? Nadawał się idealnie do tej roli. Nie znał takich pojęć jak rodzina, więc wypranie jego mózgu oraz wbicie do łba dogmatów Stwórcy, było dziecinnie proste. Tak się rodzą najlepsi z najlepszych.
Trafił do odizolowanej od społeczeństwa placówki, która znajdowała się wiele dni drogi od samego Fereldenu, dokładnie położenie było zakonną tajemnicą. Kontakty z rodzinami były mocno utrudnione, więc tutaj Varence wykazał się duchową siłą przewyższającą swoich braci. Gdy inni płakali i brudzili pościel za swoimi matkami, ten miał to gdzieś wszakże nie wiedział, co to znaczy mieć kogoś, kto trwał przy tobie kształtując cię i podsuwając pod ryj miskę pełną gorącego obiadu.
Jako twardy młodzieniec, pokonał wszelkie przeciwności losu i pomyślnie ukończył szkolenie. Złożył oficjalnie śluby i został w końcu templariuszem z krwi i kości, gotowym do obrony wiary, a także strzeżenia świata przed złymi efektami magii, jak i samymi jej użytkownikami. Został od razu przydzielony do Kręgu w Orlais. Niestety, nie spisał się jako przykłady sługa Zakonu. Został mu udowodniony romans z adeptką, którą poddano rytuałowi wyciszenia, natomiast samego Varenca przykładnie ukarano, a także stwierdzono, że nie może dłużej służyć w tym samym Kręgu. Odebrał to niezwykle boleśnie, z jednej strony zrobił źle, ponieważ to wbrew wszelkim zasadom, jednocześnie nigdy nie zaznał oblicza miłości. Od tamtej pory całkowicie zamknął się na wszelkiej maści zaloty, flirty i ogólnie tą sferę życia, uznając ją za źródło zepsucia - od tamtego momentu stał się aseksualny. Jedyne czego potrzebował to błogosławieństwa oraz modlitwy, w końcu był przesiąknięty fanatyzmem religijnym, a także sama kara dała mu sporo do myślenia. Przydzielono go do służby w Kręgu w Twierdzy Kinloch, w Fereldenie czyli wrócił na przysłowiowe stare śmieci.Uwagi dla Mistrza Gry:
• Sierota - Tak naprawdę kwestia jego wieku jest tajemnicą. Jako datę jego urodzenia, przyjęto dzień, w którym go znaleziono. Nie wiadomo skąd pochodzi, ani kim jest jego matka oraz ojciec.
• Fanatyk - Oddany jest wierze, jego umysł został w całości podporządkowany Zakonowi oraz jego dogmatom. Wykona niemalże każdy powierzony mu rozkaz. Z resztą, dodatkowym elementem wpływającym na jego morale jest widmo bolesnych konsekwencji, to też motywacja.
• Nowicjusz - Mimo ukończonego szkolenia oraz złożenia ślubów, nie zna pełnego znaczenia jego profesji. Nigdy jeszcze nie był świadkiem Katorgi oraz nie uczestniczył w łapaniu uciekiniera z Kręgu.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Varence Sob Kwi 16, 2016 9:34 am

KARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

"Tam, gdzie nie ma światła, kwitnie cień." Twoja misja właśnie się rozpoczyna, żeby głosić pieśń Stwórcy i tłamsić niewiernych. Wybrałeś najlepiej, zatem trafiasz pod najlepszego - Lusacan. Powodzenia i wypełniaj wolę Boskiej!

Wolne punkty: 12

Powrót do góry Go down

Varence

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Lusacan-