Dragon Age

Share


Błądzipięta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Błądzipięta Pią Kwi 15, 2016 9:27 pmBłądzipięta

Wiek: 21 | Płeć: Mężczyzna


Rasa: Człowiek | Frakcja: -- | Rodzinne strony: Ferelden


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Krzepa (Ekspert)
• Akrobatyka (Mistrz)
• Krycie się (Ekspert)
• Otwieranie Zamków (Standardowy)
• Sztuka Przetrwania (Standardowy)
• Walka Wręcz (Ekspert)
• Walka krótkimi ostrzami (Nowicjusz)
UMYSŁ:
• Łganie (Ekspert)
• Finanse i Rachunki (Nowicjusz)
• Empatia (Nowicjusz)
• Taniec i Śpierw (Nowicjusz)
• Medycyna (Nowicjusz)
DUCH:

SPECJALNE:


EKWIPUNEK
{Noże do rzucania w liczbie dziesięć sztuk, szelki z pochwami na noże, łachmany, ukryte wytrychy, bandaż i , zniszczone buty tobołek z ubraniami na zimę, lepszymi butami, peleryną z kapturem, racjami żywnościowymi, przyrządami do gotowania, hubka i krzesiwo. Oprócz tego kostur maga, który zaiwanił jakiemuś druidowi czy innemu pustelnikowi. Bo ładne i rzeźbione. }


CHARAKTERYSTYKA
{Mówi się, że historia lubi płatać figle, a jeśli się tak nie mówi, to na pewno Błądzipięta tak powtarza. Jednak tym razem to on spłatał historii figla, po prostu się jej pozbywając! No, przynajmniej częściowo. Historia niesie z sobą pewne brzemię, czasami lżejsze od piórka, innym razem ciężkie niczym głaz. Ten ciężar rzutuje potem na całe życie, czasami wyznaczając drogę życiową, partnera lub partnerkę,  pracę i styl życia. Nielicznym udało się wyrwać z okowów historii, a zrobili to tylko dzięki wielkiemu wysiłkowi i poświęceniu. A Błądzipięta, ten zuchwały młodzieniec, który nie wie co to życie? Oszukał ich wszystkich i pokazał, że na starcie można mieć lekko. Otóż ten młodzieniec nie ma historii. Pamięta czasy w których już mówił, chodził, spał, jadł i kradł. Ciężar historii, który mieli mu przekazać rodzice zaginął wraz z nimi i wspomnieniami o nich. Błądzipięta nie wie skąd pochodzi, jak się nazywa i co go czeka. Żyje tu i teraz, nie tam i potem! Ten sposób życia napawa go niczym nie uzasadnionym optymizmem i zrobił z niego wyjątkowo pogodnego człowieka, który lubi uszczęśliwiać innych i udowadniać im, że nie ma co przejmować się jutrem (bo juto będzie jutro, i wtedy się zobaczy).
Może nie odziedziczył historii, ale na pewno tworzy własną, mimo że nie lubi o niej opowiadać. Pewnym jest, że odkąd pamięta zawsze był w drodze i to w miejscach, których nazwy nawet nie znał. Oprócz tego, zawsze pakował się w kłopoty. O tak, to jedyna rzecz o której lubi opowiadać. Nie przytacza nigdy miejsca ani czasu, ale zawsze opowiada ze szczegółami swoje zabawne historyjki. Pewne jest też, że pracował w obwoźnym cyrku. Niejednokrotnie chwalił się swoimi niebywałymi umiejętnościami w rzucaniu noży i specjalna uprzężą, która pozwala mu je trzymać pod luźną tuniką. Ponadto jest niesamowitym akrobatą. Bieganie po ścianach, skakanie po dachach, przechodzenie po linie, wygibasy, cuda na kiju! I coś co mogą dostrzec postronni, sposób w jaki patrzy na niektóre przedmioty, a potem akurat znajduje identyczne. Lepkie rączki? Może, nigdy go nie przyłapano, więc nie ma dowodów.
Podobno w jednym z miast wisi gdzieś jego portret, pod którym jest nagroda za złapanie. Wina: współpraca z rebeliantami. Ale to było dawno i nieprawda, kto by się tym przejmował.
Mimo, że sam zwykle niewiele ma, zawsze dzieli się z innymi. Można powiedzieć, że uszczęśliwianie innych, jest jego sposobem na życie. Nie ma nic cenniejszego , niż uśmiech rozradowanego dzieciaka, który mimo brudu i smrodu slumsów, śmieje się z kukiełkowego przedstawienia, pokazów rzutu nożami albo akrobatycznych wygibasów.
Zarabia głównie pokazami, kradzieżami, cwaniactwem i najemną pracą. Zwykle stara się zimować w odwiedzanych miastach lub obozowiskach.
Wspominałem już, że nie ma problemów z przygarnianiem rzeczy obcych? Jeśli coś mu się spodoba, a osoba do której będzie to należeć będzie dla niego nikim znajomym, może się zdarzyć, że... ta rzecz się zgubi? Niejednokrotnie wzbogacał się na swoich eskapadach i z powodu swojej pogardy do bogactw i umoszczenia się w jednym miejscu, zwykle rozdawał to lub przepuszczał tak szybko jak to możliwe. Dziwak! Mógłby mieć wszystko, a wybrał święty spokój.
Niesamowitym fenomenem tej osoby jest to, że ma bardzo pozytywne podejście do elfów. Szanuje, a nawet podziwia elfy. On, kompletnie odcięty od swojej przeszłości, pochwala działania elfów, które kurczowo trzymają się swoich dawnych tradycji. On... to szanuje, po prostu. Poza tym są w ruchu, podróżują. Robią dokładnie to co on kocha. Epickie wyprawy, to jest to!
Jednym z dwóch jego przyjaciół jest właśnie elf, któremu pomógł uciec z bandyckiej niewoli. To chyba byli bandyci. W każdym razie mieli go w kajdanach i chcieli sprzedać czy coś takiego – nie pytał. Na początku trudno było mu złapać kontakt z elfem (Ellesarem), ale szybko się zaprzyjaźnili i zimował w ich obozie.
Drugim przyjacielem, a raczej przyjaciółką jest Mona, może nawet więcej niż przyjaciółką. Córa właściciela cyrku, z którym podróżował przez pół roku. To ona nauczyła go większości akrobatycznych trików i ruchów. Nie widział jej dwa lata, a jedyne co po niej ma to para dzwoneczków z jej czapki błazna.
Teraz... teraz podróżuje w sobie nieznanym kierunku i zastanawia się czy nie warto byłoby zbadać innych krajów?

WYGLĄ
Błądzipięta to młody mężczyzna niskiego wzrostu, o atletycznej sylwetce i błękitnych oczach. Na zarośniętej twarzy zawsze maluje się sympatyczny uśmiech, a jego oczy błądzą ciekawsko po otoczeniu. Nie stać go na wytworne stroje, więc ubiera się w stare, przetarte ubrania, w których zwiedził już kawał świata (a mimo to nie śmierdzą i nie rozlatują się, bo dba on o nie i o siebie). Włosy ma długie, do ramion, zawsze rozwichrzone i w nieładzie. Porusza się sprężystym oraz pewnym krokiem, który zdradza iż ten młody człowiek pełen jest energii. Na szyi zawieszony ma łańcuszek z dwoma dzwoneczkami z czapki błazna. Pod koszulą nosi osiem pochew na noże do rzucania, przy pasku długi nóż traperski a w tobołku ma jeszcze jeden. }Uwagi dla Mistrza Gry:
• Nie utożsamiam się z żadną frakcja
• Nie zależy mi na bogactwach, przygoda i poznanie nowych ludzi jest dla mnie najważniejsze
• Można mnie podpiąć do niemal każdej grupy w każdym miejscu, jeśli nie jest to jakieś zadanie super specjalne. Jestem ciekawski, wścibski i z ogromną chęcią pomagam.
• Nigdy nie zabił człowieka i nie chciałby tego zrobić


Ostatnio zmieniony przez Błądzipięta dnia Sob Kwi 16, 2016 1:15 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Błądzipięta Sob Kwi 16, 2016 12:36 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

I cudownie <3 Karta bardzo przyjemna w odbiorze i lekka, postać o wielu możliwościach. Myślę, że niesprecyzowana przeszłość daje niezwykle szerokie pole do manewru, a jednocześnie taki łotrzyk o dobrym sercu to postać sympatyczna, którą spotyka wiele przygód!
Opiekować się tobą będzie Razikale. Miłej zabawy~

Pozostałe punkty: 0

Powrót do góry Go down

Błądzipięta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Niezrzeszeni-