Dragon Age

Share


Valérie Valmont

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Valérie Valmont Czw Kwi 14, 2016 3:51 amValérie  Charlotte Valmont

Wiek: 25 | Płeć: kobieta


Rasa: człowiek | Frakcja: Orlais | Rodzinne strony: Val Royeaux


PREDYSPOZYCJE

OPISUJĄCE CIAŁO:
• jazda wierzchem(standardowy )
• akrobatyka (nowicjusz)
• strzelanie z łukunowicjusz)
• walka krótkimi ostrzami(nowicjusz )OPISUJĄCE UMYSŁ:
• polityka(standardowy)
• odczytywanie emocji(ekspert)
• poszanowanie(ekspert)
• elokwencja(standardowy)
• łganie(mistrz)
• historia i język(standard)


OPISUJĄCE DUCHA:
brakEKWIPUNEK

Na cesarskim dworze zwykle ma wszystko pod ręką i na zawołanie, lecz zawsze ma przy sobie:
- pudełeczko z perfumowanym kremem
- chusteczkę schowaną w rękawie sukni
- niewielki sztylet w ozdobnej pochewce, przytroczony łańcuszkiem do paskaCHARAKTERYSTYKA

Valérie  jest młodszą siostrą obecnego cesarza Orlais. Od dziecka pomijana w większości działań przez matkę, która jawnie faworyzowała najstarszego syna, starała się wkupić w łaski ojca. Udało jej się to częściowo – zwykle udawało jej się wyprosić coś u ojca łatwiej niż innym.
Przez lata odebrała stosowne do swojej pozycji wykształcenie. Jako księżniczka Orlais nie mogła być niedouczoną idiotką, toteż bardzo przykładała się do nauki. Jest uparta i jeśli coś sobie postanowi robi wszystko aby doprowadzić to do końca. Na dworze mówi się, że księżniczka zadziera nosa, ale to nie do końca prawda. Jest świadoma swoich zalet i skrzętnie to wykorzystuje w Wielkiej Grze. Nie jest typem księżniczki, która buja w obłokach i czeka na cud. Od dziecka świadoma zasad panujących wśród orlezjańskiej szlachty świetnie odnajduje się w towarzystwie. Kiedy jest taka możliwość stara się trzymać z tyłu, bardziej obserwując to co się dzieje niż otwarcie angażując się w działania. Potrafi na zimno kalkulować zyski i straty płynące z jej działań. Z racji rodziny, w jakiej przyszła na świat, doskonale orientuje się w relacjach między rodzinami orlezjańskiej arystokracji. Mocno trzyma się etykiety, pilnuje aby wszystko było zgodnie z panującymi normami.
Kiedy jej brat ożenił się z Zéphyrine początkowo była nieufna względem bratowej, jednak widząc jawną niechęć swojej matki postanowiła nawiązać przyjacielskie stosunki z nową cesarzową.  I właściwie jej się to udało, co zapewne nie wzbudziło miłości matki do córki, na czym jakoś nie bardzo zależy Valérie. Dziewczyna ma świadomość, że jako cesarska córka i siostra może zostać wykorzystana do politycznych zagrywek i korzystnych sojuszy. Do tej pory udaje jej się skutecznie unikać wszelkich mariaży, wynajdując szereg powodów dla których dane małżeństwo nie ma sensu. Zazwyczaj powody te są bardzo logiczne, dlatego też wciąż jej się to udaje. Valérie nie marzy o wielkiem miłości czy podobnych bzdurach – nie wierzy  w nie jakoś mocno i nie uważa ich za niezbędne do życia. Jest dosyć pragmatyczna, choć trudno jej się dziwić. Ciężko żyć na cesarskim dworze ciągle z głową w chmurach. Valérie jest osobą, która mimo skrytego usposobienia potrafi postawić na swoim. Zawsze jest kulturalna i grzeczna, jednak nie radzę jej podpadać - jest również paskudnie mściwa. A ze środkami jakie ma jako członek cesarskiego rodu, jej zemsta bywa okrutna.Uwagi dla Mistrza Gry:
• Unika małżeństwa jak ognia – uznaje, że im dłużej będzie mogła cieszyć się swobodą tym lepiej.
• Panicznie boi się wszelkiego robactwa
• Bardzo lubi swoją bratową, nie znosi natomiast  swojego brata. Jest zazdrosna o względy matki, których nigdy nie doświadczyła. Dodatkowo popiera cesarzową w decyzji o odesłaniu Armiela do Fereldenu. Im dalej od Judicaela, tym lepiej. Wystarczająco pohańbili ród Valmont

Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Valérie Valmont Czw Kwi 14, 2016 6:37 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Valérie ma w sobie wiele ukrywanego żalu do matki, próbując poniekąd mścić się na niej poprzez posunięcia polityczne. O tak, konotacje rodzinne i wewnętrzne spory zawsze były dla Orlezjan fantastycznym urozmaiceniem Wielkiej Gry. Siostra cesarza jak dotąd efektownie opierała się próbom wydania jej za mąż, ale czy w obliczu osłabienia swej pozycji ród Valmontów nie będzie zmuszony do poszerzenia sieci swoich kontaktów? Wszak Valérie jest bardzo urodziwą i wysoko urodzoną damą, a słowo jej matki ostatnio stało się ostatnim...

Twoim MG jest Urthemiel. Do niego możesz zgłaszać się z wszelkimi problemami i pytaniami, a także prośbami o rozgrywkę.

Ilość punktów w rezerwie: 12

Powodzenia w politykowaniu. Szykuje się ciekawa rozgrywka...

Powrót do góry Go down

Valérie Valmont

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Urthemiel-