Dragon Age

Share


Ithrien Nolofinwë Elgarfen

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Ithrien Nolofinwë Elgarfen Wto Kwi 12, 2016 3:02 amIthrien Nolofinwë Elgarfen

Wiek: 21| Płeć: Mężczyzna


Rasa: Elf | Frakcja: Elfy Dalijskie (Klan Elgarfen) | Rodzinne strony: Aravele klanu Elgarfen


PREDYSPOZYCJE

OPISUJĄCE CIAŁO:
• Krzepa (Nowicjusz)
• Krycie się (Nowicjusz)
• Walka bronią drzewcową (Ekspert)
• Akrobatyka (Standardowy)
OPISUJĄCE UMYSŁ:
• Historia i język (Nowicjusz)
• Poszanowanie (Fajtłapa)
• Medycyna  (Standardowy)
• Czaroznawstwo  (Standardowy)
• Tresura (Nowicjusz)
OPISUJĄCE DUCHA:
• Magia pierwotna:
- lód (Ekspert)
- błyskawic (Mistrz)
• Magia kreacji (Ekspert)
SPECJALNE:
• Duch lasu (Zaawansowany)

EKWIPUNEK

{Kostur, którego szkielet wykonany jest z rogu halli wzmacnia budowę przedmiotu, a na dodatek przewodzi magię dzięki uprzedniemu zaklęciu go. Cała reszta wypełniona jest za pomocą żelazodrzewa, a jego konstrukcja dzięki temu jest wytrzymała. Turkusowy kryształ, który jest rdzeniem broni opatulony jest swego rodzaju pnączami, przez co wygląda naprawdę magicznie.
Elfia zbroja została stworzona za pomocą połączenia kilku materiałów, które odpowiednio wykorzystane utworzyły spójną całość. Składa się ona ze skórzany elementów, w takich miejscach by nie krępować ruchów. Miejsca newralgiczne zasłaniane są przez części pancerza wykonane z rogu halli, a pokryte żelazodrzewem. Sam wygląd zbroi jest typowo elfi, ale swym wyglądem wyróżnia się na tle tych obecnie używanych, a bardziej przypomina te, które niegdyś nosili ich przodkowie.
Skórzana torba, która posiada wiele kieszeni i przegródek tak aby np. przeróżne zioła się ze sobą nie zmieszały czy też nie pobrudziły chociażby jakieś księgi.}


CHARAKTERYSTYKA

{Ithrien nigdy nie należał do grona elfów, które się nie wyróżniały, a czasami miał wrażenie, że to bogowie przygotowali mu taki, a nie inny los.
Już sam jego wygląd sprawiał, że nie można było przejść obok niego obojętnie. Dobrze zarysowane kości policzkowe, w zestawieniu z wąskimi, ale pełnymi ustami od razu rzucały się w oczy i przywodziły na myśl kanon elfiego piękna. Błękitne oczy, które na tle jego jasnej cery dryfowały niczym po oceanie.
On sam jednak nie był zagubionym żeglarzem, a elfem, który nie tylko dbał o spuściznę swojej rasy, ale też i o swój wygląd, gdyż chciał godnie reprezentować swój klan. Wiedział, że również aparycja jest częścią ich kultury i zawsze zwracał uwagę na chociażby swoje włosy, które sięgały do ramion. Dbał o nie tak by nigdy się ich nie wstydzić, ale też i być dumnym, że jako elf nie jest ograniczany przez jakieś ludzkie konwenanse jeżeli chodzi o wygląd.
Czasami wiążę je w warkoczę, ale nie wszystkie. Przywodzą mu one odrobinę na myśl historię jego rasy, która niegdyś była wolna, ale potem została zniewolona i gdy zrzuciła jarzmo niewoli po raz kolejny została oszukana przez ludzi. Są bowiem, w pewnym stopniu na uwięzi, ale nie całkiem!
Nolofinwë wiedział, że będąc w klanie musi być silny i dlatego też jego budowa ciała na to wskazuje, że zrozumiał jak ważną i ciężką rolą może być piastowanie stanowiska Pierwszego. Nie ćwiczyć tylko umysłu, ale też i ciało by móc pomóc swoich braciom i siostrom dźwigać ich niedole. Zresztą nigdy nie szukał wymówki i pomagał przy najcięższych, a zarazem najgorszych obowiązkach. Dzięki swojemu trybowi życia posiada niezłe mięśnie, które w zestawieniu z jego średnim wzrostem tworzą naprawdę zdumiewającą całość.
Dłonie ma szorstkie, ale to dlatego, że lata praktyki magii błyskawic zostawiły na nich swoje piętno. Sam Inglorion uważa, że to nie wina zaklęć, a temu, że pomagał swojemu ojcu przy wykuwaniu uzbrojenia, gdyż ten zajmuje się w klanie kowalstwem.
Chociaż wydaje się postawnym elfem to jego chód można określić mianem filigranowego, a to dlatego, że porusza się bezszelestnie, a kroki stawia ze spokojem i gracją.
Kiedy przemieszcza się między drzewami czuje się wolny, a jego więź z lasem, aż pulsuje z jego ciała. Kocha naturę i wszystko to co go otacza, a miłość ta sprawia, że jest zobowiązany ją chronić przez każdym intruzem. Na nieszczęście ludzi to oni są zazwyczaj wrogami przyrody, a na pewno żaden z nich nie chciałby spotkać na swojej drodze tego elfa.
Nie popada w gniew, gdyż medytacja sprawiła, że wyzbył się tak skrajnych emocji. Dlatego jego ruch nawet gdy coś go zezłości jest przemyślany, ponieważ jego namiętności nie są, aż tak intensywne jak innych.
Darzy szacunkiem starszych od niego i stara się słuchać ich rad, a nawet czerpać wiedzę z opowieści, które snują podczas podróży. Uważa, że to dzięki nim ich kultura i tradycja jeszcze nie umarła i on sam, w przyszłości chce zrobić wszystko by ją dalej przekazać.
Ithrien jest naprawdę dojrzały jak na swój wiek i wydaje się, że wchłania wszelkie rady Opiekunki Mavellan, ale też i swojego ojca. Zresztą zawsze go wysłuchiwał i starał się zrozumieć wszystko co ten chce mu przekazać, a nawet wyciągać własne wnioski. Dzięki temu szybko osiągnął to co większość elfów o wiele później, a mianowicie otrzymał swój vallaslin, w wieku szesnastu lat, a co za tym idzie szybciej niż zwykły dalijczyk. Ponoć nawet nie pisnął, a jego całe plecy zostały pokryte pismem krwi Elgar’nan'a.
Przez utratę swojej matki szybko dojrzał, a fakt, że ta została wykończona przez chorobę sprawił, iż zaczął interesować się medycyną, a następnie magią entropii.}Uwagi dla Mistrza Gry:
• Jego ojciec żyje i ma się dobrze, ale ze względu na wiek coraz mniej pracuje w zawodzie.
• Matka zmarła na nieznaną chorobę.


Ostatnio zmieniony przez Ithrien dnia Wto Kwi 12, 2016 11:45 am, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Ithrien Nolofinwë Elgarfen Wto Kwi 12, 2016 7:10 amKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Witam pierwszego Dalijczyka na forum Very Happy
Stanowisko Pierwszego oczywiście obejmujesz. Elfami dalijskimi zajmuje się Razikale, ale to już wiesz :3
Miłej gry!

Pozostałe punkty: 0

Powrót do góry Go down

Ithrien Nolofinwë Elgarfen

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Razikale-