Dragon Age

Share

Święty Marsz - podbój nowego hostingu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Dumat
Dumat
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Święty Marsz - podbój nowego hostingu Święty Marsz - podbój nowego hostingu - Page 2 EmptyPią Cze 17, 2016 11:46 am

First topic message reminder :

Witam.

Sprawa jest z kategorii istotnych dlatego też pozwoliłem sobie stworzyć ów temat, by poznać wasze zdanie na zagadnienie, które opiszę poniżej.

Dostaliśmy propozycje przeniesienia naszego forum na inny hosting, o którym zainteresowani mogą poczytać klikając w podany [link]. Mielibyśmy własny, stabilny kąt, dobry i przede wszystkim pełny dostęp do bazy danych i wszystkich innych technicznych pierdół, o których nie będę się teraz rozpisywał. Bylibyśmy na swoim po prostu. Dobrym też byłoby to, że mając pełen dostęp do wszystkiego i trochę czasu, mógłbym podziałać w ten sposób, aby ograniczyć lub (co bardzo bym chciał) wyeliminować błędy w kodach, aby forum przestało wariować i przenosić was do innych stron, co czasem ma miejsce. No i nachalne reklamy zniknęłyby z monitorów.

Wszystko fajnie, pięknie ale jest też spory i właściwie jedyny problem tego całego przedsięwzięcia, mianowicie - forumotion najprawdopodobniej nie odda nam bazy danych, bo jest ich i mówiąc nieco potocznie każą nam spadać (oczywiście podpierając się urywkami z kodeksu prawnego i straszeniem grzywną i więzieniem). Niemniej nie jest to przeszkoda, której to nie da się przeskoczyć, gdyż jest alternatywa do tego. Żmudna, wymagałaby waszego wkładu, aczkolwiek wykonalna i to całkiem sprawnie, jeżeli się za to weźmiemy.
Forumotion nie chce dać nam bazy, ale nikt nie broni nam przekopiować naszych wątków. Każdy bierze swoje posty i po prostu wklejamy je w nowe miejsce. Jest to żmudna praca, najpewniej część postów (zwłaszcza w off topie) byłaby pominięta, zrobiłby się przesiew w użytkownikach i graczach, ale jest to w pełni wykonalne. No i mielibyśmy wtedy z głowy już konserwację forum i "czystki" w tematach oraz graczach.

PODSUMOWUJĄC

Plusy:
+ Nasze, bardziej "własne" miejsce w cybernetycznym świecie
+ Pełny dostęp do bazy danych i wszystkich plików z nią związanych, co daje lepszą kontrolę i możliwość działania nad forum
+ Stabilny, pozbawiony błędów w kodzie styl
+ Brak uciążliwych reklam i przekierowywań na inne strony

Minusy:
- Niemożność uzyskana dostępu do obecnej bazy danych
- Żmudna praca w przenoszeniu zawartości forum kawałek po kawałku


Na zakończenie dodam, że forum jest jeszcze na takim etapie, że można byłoby je przekopiować w miarę sprawnie, gdyż nie jest to aż tak wielki natłok postów i wątków. Dlatego też zapraszam wszystkich do dyskusji na ten temat. Jeżeli uznamy, że warto się w to bawić, będziemy to czynić, jeżeli jednak wspólnie dojdziemy do wniosku, że tego nie chcemy i jest nam tu dobrze, wszystko zostanie tak jak jest.

Zapraszam.
Powrót do góry Go down


AutorWiadomość
Gukars
Gukars
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Święty Marsz - podbój nowego hostingu Święty Marsz - podbój nowego hostingu - Page 2 EmptyNie Cze 26, 2016 9:12 am

Jak to ja, w swoim stylu, jebnę z grubej rury.

Mając, drodzy gracze, możliwość przeniesienia się na profesjonalny, rozwinięty hosting, gdzie nie ma reklam i nikt z nas nie ponosi żadnych kosztów i nie ma absolutnie żadnego gówna, które - nie ukrywajmy, tu ma miejsce - jest absolutnie super. Porządna szansa od losu.
W związku z tym, ktokolwiek kto narzeka, że musi przekopiować swoje wątki/tematy jest skrajnym, niewdzięcznym pierdoleniem. Na taką szansę praca potrzebna od administracji jest ogromna. Nie jest trudne przeniesienie wszystkiego na nowy hosting, ale nie jest też wielce łatwe i wymaga czasu.
Skoro nie można zgarnąć zawartości bazy danych, to trzeba to przenieść ręcznie. Od jednej osoby wymaga to kilku dni pracy, od każdego gracza z osobna wymaga to może kilku godzin.

Nie wierzę wprost, że są ludzie, którzy mówią coś w stylu "Dumat, zajebiście, wszystko super, ale jak ja mam cokolwiek w związku z tym zrobić, to wiesz... Słabo. A przy okazji to kiedy dasz mi odpis w mojej sesji?"

Nawet nie chcę mi się moralizować tutaj dalej odpowiednich jednostek, więc na tym skończę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down

Święty Marsz - podbój nowego hostingu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Similar topics

-
» Święty Marsz - migracja
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Biuro informacji » Strefa użytkowników-