Dragon Age

Share


Cortez

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Cortez Nie Cze 12, 2016 1:39 pmCortez

Wiek: 33 | Płeć: Męska


Rasa: Człowiek | Frakcja: Pirat | Rodzinne strony: Kirkwall


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Walki dwiema broniam ( Ekspert )
• Walka bronią miotaną ( Ekspert )
• Walka lekką bronią (Standard )
• Sztuka przetrwania ( Standard )
• Krycie się ( Standard )
• Strzelanie z kuszy ( Standard )
• Akrobatyka ( Standard )
UMYSŁ:
• Łganie ( Ekspert )
• Kartografia ( Standard )
• Perswazja ( Standard )
• Dedukcja ( Standard )


EKWIPUNEK
Kapelusz Kapitański. – Zdobyczny przedmiot zdjęty z głowy pierwszego pokonanego w walce korsarza. Nieodzowny element ubioru Corteza.
Dwa skrzydła. (szable) – Wieść niesie, że bliźniacze szable zwane „skrzydłami” wykonane zostały na specjalne zamówienie przez cech Krasnoludzkich kowali oraz rzemieślników. Zamówienie złożone przez jednego z możnych Orlais niestety nigdy nie dotarło do celu swej podróży. Zrabowane przez nieznanego pirata wędrowały przez dziesiątki lat z rąk do rąk odbierane różnym szermierzom. Martwym szermierzom. Obie szable charakteryzują się identycznym wyglądem, oraz parametrami. Przechowywane w bliźniaczej pochwie przy lewym boku właściciela na pozór wyglądają tak, jakby była to tylko jedna broń.
Sztylety do rzucania. – Noże o niedużej budowie ale w niemałej liczbie sztuk ośmiu robią wrażenie na każdym, kto zdąży zobaczyć je wszystkie. Sztylety zamówione niegdyś przez samego Corteza były ośmioma podobnymi ostrzami. Lata pirackiego żywota sprawiły jednak, że część kolekcji zatonęła gdzieś w głębinach morskich a miejsca ich zastąpiły nowe zdobyczne noże.
Lekka zbroja – Cortez nie nosi ciężkich pancerzy które to ograniczają znacząco swobodę ruchu. Na statku odziany lekko i wyposażony jedynie w to, co niezbędne. Na lądzie natomiast ubiera swą skórzaną kurtkę wzmacnianą w najbardziej narażonych na ciosy miejscach stalowymi płytkami.
Fajka z tytoniem jabłkiem pachnącym by lato pachniało na dobre i złe.CHARAKTERYSTYKA
Historia Nathaniela zwanego Cortezem zaczyna się od pewnego letniego dnia gdy w wieku dziesięciu lat płynął wraz ze swymi rodzicami do Fereldenu. Handlowa krypa jaką to przyszło im przemierzać morski szlak w połowie drogi nad ranem została napadnięta przez piracki okręt. Ojciec Nathaniela były żołnierz straży miejskiej Kirkwall wraz z załogą stanął dzielnie do boju z napastnikiem. Zamknięty w kajucie z matką chłopiec jedyne co słyszał to niecichnące odgłosy walki, krzyki i wybuchy. Po kilku minutach które dla chłopca były całą wiecznością, do kajuty wdarło się kilku mężczyzn. Widząc Kobietę zadowoleni zabrali się do swego pirackiego dzieła. Zdarli z kobiety odzienie, przywiązali za ręce do łóżka i bawili się w najlepsze nie zauważając nawet skulonego w koncie chłopca. Krzyk matki sprawił że młody Cortez podszedł do jednego z piratów, wyjął mu z za pasa sztylet i oburącz z całej siły wsadził mu go w plecy trafiając między żebra. Elf z kutasem w jego matce zamarł, jęknął i osunął się z matki z niedowierzaniem w oczach. Dźwięk opadającego ciała zaalarmował stojących na zewnątrz kajuty piratów. Gdy weszli do kajuty, ich pierwszą reakcją był wybuch śmiechu. Ryczeli jak opętani…
Odprowadzono Nathaniela na górny pokład, gdzie przywiązany wraz z resztą handlowej załogi oczekiwał na wyrok. Kapitan pojawił się po dłuższej chwili dzierżąc w dłoniach dwa miecze. Schował je do jednej pochwy po lewej stronie. Bosman składając raport swemu dowódcy nie omieszkał wspomnieć o wyczynie chłopca.
- Jak Cię zwą? – warknął Kapitan do chłopca dmuchając w niego obrzydliwym zapachem zepsutych zębów i tytoniu.
Chłopiec w pierwszej chwili nie odpowiedział patrząc z przerażeniem w oczy pirata.
- Gadaj psi synu albo karze Cię poćwiartować! – Dodał po krótkiej chwili oczekiwania kapitan.
- Cccccortez – Strzelił chłopiec imię które kiedyś wpadło mu w ucho gdy ojciec opowiadał o piratach.
- Ccccortez! – powtórzył jękliwie kapitan wybuchając śmiechem a załoga zawtórowała mu dziesiątkami gardeł.
- Dobrze panie Cortez. Zabiłeś jednego z moich ludzi, od dziś zatem zostaniesz na tym pokładzie aż odpracujesz swój wyczyn! – Tak też się stało. Od tego dnia Cortez rozpoczął swój morski żywot który to z biegiem lat pokochał jak żaden inny.
Z biegiem lat zbierający doświadczenie i umiejętności już dwudziestoparuletni Cortez wraz z załogą doprowadził do buntu. Podczas abordażu na jeden z kupieckich okrętów w trakcie walki gdy zwycięstwo było już blisko, część załogi niezadowolona z dowództwa okrutnego pirata podburzona przez Corteza rozpoczęła walkę. Przygotowani wykorzystując element zaskoczenia członkowie zniesmaczonej załogi zdziesiątkowali zwolenników pirata w mgnieniu oka. Kapitan jak się okazało, słysząc o rozpoczętym buncie uciekł ratując swój żywot i poprzysięgając zemstę. W taki oto sposób Cortez rozpoczął swą Kapitańską przygodę która trwa do dziś.
Uwagi dla Mistrza Gry:
Rozmieszczenie sztyletów na wewnętrznych stronach przedramion rękojeściami do dłoni z zaczepami które pozwalają na wypadnięcie noża do ręki właściciela przy odpowiednim szarpnięciu przedramieniem.
Trzeci i czwarty nóż przymocowane do zewnętrznych stron ud przypięte paskami na spodniach. Piąty z szóstym przymocowane do bandoletu na klatce piersiowej na krzyż rękojeściami ku dołowi. Ostatnie dwa noże zamocowane w pasie na plecach. Jeden z nich przymocowany do pasa biodrowego poziomi rękojeścią pod lewą rękę, ostatni zaś skośnie ku dołowi na plecach pod prawą ręką.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Cortez Nie Cze 12, 2016 8:16 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Liczba wolnych punków: 9. Z kim przystajesz, takim się stajesz - stare porzekadło i tym razem ziściło się. Chociaż piraci stracili twych opiekunów, zostałeś jednym z nich. Niczym szczur wkręciłeś się w łaski kapitana, żeby w odpowiednim momencie wbić mu nóż w plecy. Tak samo, jak miało to miejsce w trakcie rozpoczęcia historii pirata. Koło się zamknęło, a Cortez wciąż unosi się na wodzie. Witaj w Thedas! Wszelkie sprawy, pytania lub chęć rozpoczęcia wątku z wybranym mistrzem gry ustalaj drogą prywatnych wiadomości. Powodzenia w świecie Thedas!  
* Ustaw avatar, który jest bądź przypomina twoją postać, gdyż nie opisałeś jej wyglądu.

Powrót do góry Go down

Cortez

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Niezrzeszeni-