Dragon Age

Share

#4 NPC'tem i glifem

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: #4 NPC'tem i glifem Nie Maj 29, 2016 11:51 am#4 NPC'TEM I GLIFEM

Czwarte ogłoszenie administracyjne wprowadza kilka poprawek oraz drobny powiew świeżości na forum.

Po pierwsze zmienił się styl forum, o czym już mówiliśmy jakiś czas temu. Jednakże cały czas nie wszystko może funkcjonować tak, jak powinno, więc jeżeli macie jakieś sugestie/pojawiają się błędy to najlepiej zgłaszać to do Dumata, który jest odpowiedzialny za to, aby wszystko grało i huczało.

Druga sprawa to "nowości" na forum. Pojawiły się nowe akapity w ZASADACH PRAKTYKOWANIA MAGII na temat glifów, rozbudowując tym samym całe zagadnienie. Ponadto pojawiła się lista dostępnych glifów oraz krótka informacja o tym, jak można dodawać własne.
Pojawił się też tekst opisujący zagadnienie magii w przypadku tworzenia zaklęć, który może służyć jako podpowiedź dla wszystkich magów na temat tego, jak przystępnie formułować opisy zaklęć i na co zwracać szczególną uwagę.
PREDYSPOZYJCE zostały uaktualnione o jedną pozycję z dziedziny Ducha - Znajomość glifów, która pozwala na rozpoznawanie i tworzenie glifów (warto wspomnieć, że postaci niemagiczne także mogą się jej nauczyć i chociaż nie będą w stanie nadać glifom magicznych właściwości, to będą mogły je rozpoznać).

Kolejna ważna kwestia to KARTY POSTACI NPC. Do tej pory wysyłaliście je nam na PW, jednakże uznaliśmy, że takie rozwiązanie na dłuższą metę się nie sprawdzi, więc najzwyczajniej w świecie postaci niezależne mają także swoje karty. Każdy kto posiada takową postać, ma obowiązek założenia jej karty w odpowiednim dziale według wyżej podanego wzoru.

Następna kwestia to dopiero zapowiedź, jednakże piszemy o tym już teraz. Doszliśmy do wniosku, że szlachta Orlais oraz Fereldenu (zwłaszcza ta druga) jest nieco ograniczona przez małą ilość dostępnych rodów. Zwłaszcza, gdy gracze pozajmują istotne funkcje a potem ich obecność i aktywność pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też pozwalamy na tworzenie postaci szlachetnych z innych - w tym własnych - rodów. W przypadku Fereldenu można tworzyć arlów (dziedziców) lub bannów. W przypadku Orlais - markizów oraz baronów. Jeżeli tworzymy własny ród to wymogiem jest spisanie jego "karty" na podobieństwo tego, co znajduje się w temacie z polityką i rodami. Potrzebny będzie herb, nazwisko, historia, lista członków (żywych i martwych). Jeżeli uznamy, że taki ród ma rację bytu, otrzymuje od nas odpowiednią ilość wojska oraz majątek i jest wpisywany w kanon.

Wszystko to jeszcze zostanie opisane zdecydowanie dokładniej w ciągu najbliższego czasu, jednakże teraz już macie zajawkę, z której można korzystać.

Na zakończenie ostatnia kwestia. Jeżeli macie jakąś sprawę, o której mówiliście nam jakiś czas temu, lub wasza karta postaci/wątek/propozycja pozostają bez odpowiedzi, poinformujcie nas o tym raz jeszcze. Bardzo możliwe, że w natłoku innych spraw z forum lub/i życia prywatnego najzwyczajniej w świecie o tym zapomnieliśmy. Dlatego też nie bójcie się, nie bądźcie nieśmiali, tylko stanowczo przypominajcie nam o tym, że czekacie na nas.


Powrót do góry Go down

#4 NPC'tem i glifem

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Biuro informacji » Ogłoszenia-