Dragon Age

Share


Elaina

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Elaina Nie Maj 08, 2016 4:55 pmELAINA

Wiek: 17 lat | Płeć: Kobieta


Rasa: Człowiek| Frakcja: Niezrzeszona | Rodzinne strony: Głusza Korcari


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Akrobatyka (Fajtłapa)
• Krycie się (Nowicjusz)
• Sztuka przetrwania (Ekspert)
UMYSŁ:
• Alchemia i zielarstwo(Standardowy)
• Krawiectwo(Fajtłapa)
• Własne rzemiosło(Ekspert)
DUCH:
• Magia entropii (Mistrz)
• Magia pierwotna (Standardowy)
• Wiedza o magii (Standardowy)
• Wiedza o pustce (Fajtłapa)
• Zmiennokształtność (Ekspert)

EKWIPUNEK
{Wysłużona laska, która wykonana została z szarego żelaza, a której atrybutem zdawała się być magia błyskawic. Biała koszulka, a na sobie jeszcze miała zieloną szatę, najbardziej przyozdobiona w okolicach kaptura, gdzie niektóre jej fragmenty są wydziergane złotą nicią. Spodnie niewidoczne dla oka, lecz koloru brązowego i niejako zlewającego się z białą koszulką. Buty wykonane ze skóry, niepasujące do całej reszty czerwonym kolorem, lecz ze względu na długą szatę ledwo rzucały się w oczy. Pod ręką miała przewieszaną na bok torbę podróżną wykonaną ze skóry, acz niezbyt pojemna pod kątem wielkości. }


CHARAKTERYSTYKA
{Począwszy od wyglądu, Elaina nie jest ni to wysoka, ni to dobrze zbudowana. Budowę ciała ma kruchą, a drobna postawa nie miałaby się zbyt dobrze w starciu bezpośrednim z racji, iż ostatnimi czasy zbytnio zaczęła polegać na magii, aniżeli pracy fizycznej. Bujne, acz zaniedbane i długie włosy sięgające jej do ramion, na dodatek czarne jak smoła. Oczy ma zielone, aczkolwiek różne można mieć opinie na ich temat. Raz że zielone, potem niebieskie, szare, nawet żółte. W istocie jednak są one zielone. Niemalże niezidentyfikowane. Charakterystycznie dla swojego wyglądu używa tak zwanego wojennego malowidła bliskiemu tatuażowi. Nakłada takową wokół swoich oczu co nadaje jej poniekąd nieprzyjaznego wyglądu. Karnacją skóry ma oliwkową, a pomimo tak szykownego wyboru ubioru nie są tak ekstrawaganckie jak mogłoby to się wydawać. Wyblakły kolor zdarza się widnieć w wielu miejscach, a zaszyte podarcia, nieumiejętne zresztą, są bardzo widoczne nawet dla przeciętnego ignoranta.

Jej charakter przybiera wiele form i to od niej zależy czy będzie przychylna drugiej osobie czy wbije w takową kolejną szpilkę. Na ogół jest jednak nieufna wobec osób innych niż Chasydzi, a jedynie poprzez wyjątek można z nią wejść w normalny dialog. Przeważnie przybiera pasywno-agresywną formę wobec innych przedstawicieli raz, zaś odznacza się nieczułością, chociażby na krzywdę drugiej osoby. Przede wszystkim jest małomówna, a wyciąganie z niej nawet drobnych odpowiedzi może okazać się zbyt wielkim wysiłkiem dla drugiej osoby ze względu na oporne tempo przekazu informacji z jej strony.

Urodziła się i wychowała wśród Chasydów. Pomimo ciężkich warunków do życia, jakim były owe mokradła, jej życie nie było usłane nieszczęściami czy innymi wielkimi wydarzeniami. Odkrycie w niej magii w tak młodym wieku nie było czymś strasznym, a jedynie budziło lekki podziw, zazdrość, a nawet strach u niektórych. Bardzo szybko, bo w wieku dwunastu lat, oddzieliła się od rodziców, a trafiła w odpowiednie ręce jednej z tak zwanych wiedź z głuszy. W momencie, gdy Elaina wyraziła na to zgodę, a zważywszy na sytuację, wielkiego wyboru nie miał. Pod czujnym okiem doskonaliła nowo odkryte zdolności, a w szczególności miała smykałkę do magii entropii, którą owa wiedźma o imieniu Nemor na szczęście znała. Wpoiła ona w nią inne nauki związane z magią pierwotną o atrybucie błyskawic, wiedzę na temat czarów, ale i cząstkową wiedzę na temat świata pustki. Ostatniego niestety nie udało jej się wyperswadować, ale nie było to dla niej żadnym problemem. Prócz alchemii i krawiectwa zauważyła też, iż bardzo uwielbia tworzyć przedmioty z kości. Tą umiejętność sama już sobie doskonaliła w wolnym czasie, a z czasem udawało jej się wyciosać z kości grzebień czy narzędzia. Ostatnim jej sukcesem w tak krótkim czasie było opanowanie mocy zmiennokształtności. Potrafiła przybrać ulubioną postać węża będącego niewiele większego od człowieka, postać czarnego niedźwiedzia oraz szarego wilka. Poza tymi naukami przyjęła też po części charakter kobiety. Lata te sprawiły, iż uległo to pogorszeniu się do tego stopnia, iż poczuła niechęć nawet do własnych pobratymców. Kiedy Nemor przekazała jej wszystko co potrafiła, a przynajmniej tak twierdziła, Elaina miała wrócić do domu w wieku szesnastu lat. Jakkolwiek jej przywiązanie do rodziców się nie zmieniło to jednak postanowiła zakosztować życia pustelniczki żyjącej w osamotnieniu. Sporadycznie robiła wyjątki i od czasu do czasu zaglądała w rodzinne strony, lecz nie dłużej jak dzień lub dwa. Nie wiedząc wiele o zagrożeniu ze strony świata pustki nadal twierdzi, iż nie ulegnie pokusom ze strony tych plugastw. I tej wersji się trzyma jak dziecko piersi swojej matki.}Uwagi dla Mistrza Gry:
• Postać ma predyspozycje lub już może być traktowana jako wiedźma z głuszy.
• Jako tako nie ma postawionego celu przed sobą, a nawet przez myśl jej nie przeszło, ażeby zapuszczać się dalej na północ w stronę cywilizacji.
• Ma problem z nawiązywaniem rozmowy z jakąkolwiek postacią ze względu na agresywną, nieokrzesaną postawę, a na dodatek jest małomówna.
• Jest głównie nastawiona na doskonalenie swoich magicznych zdolności, niemniej jednak nie tylko magia potrafi przyciągnąć jej uwagę i ją zainteresować.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Elaina Pon Maj 09, 2016 12:01 amKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Wolne punkty:9. Bardzo młoda wiedźma z głuszy musi uważać na templariuszy i nieprzychylnych jej przejezdnych. Ludzie obawiają się magów, tym bardziej dzikich. Czy głusza jest w stanie zaspokoić apetyt na magię niewiasty? Może powinna udać się w inne miejsce lub odszukać mentora, który rozwinie jej zdolności? Wszystko to i wiele więcej czeka Cię właśnie w Thedas! Wszelkie sprawy, pytania lub chęć rozpoczęcia wątku z mistrzem gry ustalaj drogą prywatnych wiadomości. Powodzenia w świecie Thedas!

Powrót do góry Go down

Elaina

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Niezrzeszeni-