Dragon Age

Share


Mirshen Oatuns

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Mirshen Oatuns Nie Maj 01, 2016 7:01 pmMirshen Oatuns

Wiek: 30 | Płeć: Kobieta


Rasa: Człowiek | Frakcja: Niezrzeszeni | Rodzinne strony: Imperium Tevinter - Minratus


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Akrobatyka (Ekspert)
• Walka bronią drzewcową (Ekspert)
• Krzepa (Nowicjusz)
UMYSŁ:
• Czaroznastwo (Ekspert)
• Historia i język - Elficki (Standardowy)
• Łganie (Nowicjusz)
• Medycyna (Nowicjusz)
• Kartografia (Nowicjusz)
DUCH:
• Magia Krwi (Mistrz)
• Magia Mocy (Ekspert)
• Demonologia (Standardowy)
• Wiedza o pustce (Nowicjusz)

EKWIPUNEK

- Wykuty z veridium kostur, który ozdobiony jest czarnymi ornamentami przypominającymi ciernie, które otulają również głowicę. Jego magicznym rdzeniem, jest zgniłozielony kryształ o nieregularnym kształcie. Dolna część kostura zakończona jest złotym ostrzem, które ozdobione jest niewielkich rozmiarów kruszcami, o wielu brawach. Zaklęty tak, by kreować ogniste pociski.
- Krótki sztylet, z ostrzem wykonany na bazie czerwonej stali i srebrnorytu. Rękojeść jest pokryta skórą, a następnie czarnym materiałem, który wyszyty jest złotą nicią.
- Lekka, ale wytrzymała zbroja skórzana. Wykonana z najwyższej jakości skóry, utwardzanej przez gotowanie w wosku. W jej skład wchodzą również spodnie, która zostały stworzone z tego samego materiału. Zakłada na nią brygantyne, czyli rodzaj pancerza, skórzaną kurtkę z naszytymi od wewnątrz płytkami metalowymi, dodana jest dodatkowo dużą okrągłą płyta na piersiach. Wszystko utrzymane jest w stylistyce Tevinterskiej, a kolorystyka utrzymana jest w barwach ciemnozielonych i czarnych, a gdzieniegdzie pancerz wyszyty jest złotą nicią. Na to wszystko zarzuca płaszcz, z futra czarnego niedźwiedzia, który związuje za pomocą złotej klamry.
- Podróżny zestaw, umieszczony w skórzanej torbie. Zawiera on pięć leczniczych okładów, rolkę bandaży, paczkę igieł i kilka szpulek nici, prowiant, mapy Thedas, ale także niewielkich rozmiarów księgę, która ma służyć za dziennik.
- Majątek w postaci czterech złotych pierścieni z kryształami, które zdobią jej dłonie (jeden z nich posiada ostre zakończenie, które zdolne jest przeciąć skórę), ale także naszyjnik z turkusowym kryształem i herbem rodu (przedstawia on krwawiącego węża, które oplatają czarne ciernie), który zdobi jej tors. Posiada również sakiewkę, a w niej pięć suwerenów.
CHARAKTERYSTYKA
Dziś Imperium to już spróchniała starucha, przykucnięta na dalekiej północy Thedas, obrzucająca podróżnych pijackimi obelgami, w nadziei na powrót dni dawno minionej urody.
Widać, że Minratus było kiedyś samym centrum świata. Wciąż stoją jeszcze pozostałości po dawnej władzy i sztuce, ale są zagrzebane pod wieloma warstwami brudu, które narosły przez lata dekadencji imperium. Magokraci mieszkają w eleganckich wieżach z kamienia, dosłownie ponad smrodem kotłujących się poniżej chłopów i niewolników. Przedmieścia Minratusu zalewa masa uchodźców, pozbawionych środków do życia w wyniku niekończącej się wojny pomiędzy Imperium i qunari.
A mimo to Imperium trwa. Gdy chodzi o miecze i magię, Tevinter wciąż stanowi siłę, z którą trzeba się liczyć. Minrantus było oblegane przez ludzi, qunari, a nawet przez samą Andrastę, a jednak nigdy nie upadło.

Gdybyś spojrzał na tyle wysoko, by ujrzeć jedną z wież Minrantus, na pewno byś ją dostrzegł. Dojrzała kobieta o pięknej aparycji, schylała się nad księgą. Jej delikatną, ciemną skórę muskał wiatr, a jego chłód sprawiał, że jej odkryte ręce zdobiła gęsia skórka. Ciemnowłosa szlachcianka, niczym nie wzruszona pochłaniała wiedzę, która płynęła z cymelium należącego do jej rodu. Zgrabnymi i długimi palcami, które ozdobione czterema złotymi pierścieniami, delikatnie przewracała strony. Bała się, że niedbalstwo może zniszczyć dobytek jej rodziny, a ona nie chciała być prowodyrem tej destrukcji.
Co jakiś czas przejeżdżała dłonią po swoich obojczykach, a przy tym delikatnie zahaczała, o bogato zdobiony naszyjnik, który został jej podarowany przez jej babkę. Granatowa suknia, przyozdobiona czarnymi nićmi unosiła się powoli z każdym podmuchem, a powietrze wirowało wokół niej jak zaczarowane. Wiedza była kluczem, który otwierał nowe przejścia prowadzące do potęgi.
Wielu Magistrów, którzy odwiedzali dom rodu Oatuns, już w momencie narodzin młodej Mirshen, określało ją mianem esencji Imperium. Ród Altusów, w którym to przyszła na świat był szanowany i respektowany. Posiadał długą historię, a jego członkowie od wieków zasiadali w Magisterium.
Prestiż ten nie zaprzątał jej głowy, a jedynie pozwolił zrozumieć, jak bardzo zdegradowane stało się społeczeństwo Tevinter. Gdy tylko odkryła swój dar, a następnie przystąpiła do nauki zauważyła, że traktaty mówiące o świetności jej narodu, mijały się teraz z prawdą. Tevinterczycy niegdyś byli wspaniali, a ich osiągnięcia cudowne, ale teraz byli tylko cieniem swych przodków. Mieli jednak szansę, ale musieli wyrzec się wszelkich bogów i bóstw, gdyż ci ograniczali postęp. Nauki zakonu oślepiały ludzi, a wpływy nic nie znaczących sekt mąciły im w głowach.
Nie wiemy tak naprawdę nic o istnieniu istoty, która sprawuje nad nami wszystkimi władzę, a jedynie słuchamy słów szarlatanów, którzy nie potrafią przedstawić żadnych dowodów.
Mirshen pragnęła wiedzy, ale także wyzwolenia tego co ciemne i zacofane, a aby tego dokonać musiała dosięgnąć niebios. Fascynacja i ambicja sprawiły, że przezwyciężała wszelkie przeszkody, a dar, który otrzymała wraz z narodzinami, pozwalał jej na osiąganie rzeczy niemożliwych. Nigdy nie obawiała się sięgnąć po magię, która dla innych była zakazana i plugawa. Dla niej była tylko drogą, którą może kroczyć wedle własnej woli i tak też zrobiła.
Nie bała się podejmować decyzji ryzykowanych, a tym bardziej takich, które dla reszty mogą być nie na miejscu, bądź też niezgodne z wolą bogów. Mirshen nie była pod władzą żadnego z bytów, które jedynie uzurpują sobie prawo do prowadzenia nas przez życie. Szybko przerosła swojego mistrza, a jej ojciec dla którego była najważniejszą istotą na świecie zrozumiał, że przyszłość rodu Oatuns leży w jej rękach. Jej straszy brat nie posiadał wizji, a jedynie ciągnął się w tyle za tłumem, który niezliczony raz idzie tą samą ścieżką.
Zrozumiała, że w Minratus nie ma już niczego co pozwoli jej ruszyć dalej, a samo Imperium było już dla niej jedynie powolnie rozkładającym się organem, który potrzebował pomocy. Jej miłość i pasja nie pozwalały jej się biernie przyglądać, jak to dekadenckie społeczeństwo niszczy wspaniałe dzieło jej przodków. Postanowiła, że wykorzysta wszelkie siły, które posiada jej ciało i umysł. Zebrała odpowiednie środki i przygotowała się do wyprawy, która dla wszystkich była jedynie etapem jej kariery, a dla niej czymś więcej. Krokiem, który pozwoli przygotować Tevinter do nowej ery.Uwagi dla Mistrza Gry:
• Jej celem jak na razie jest odnalezienie artefaktów dawnych cywilizacji, które przepadły. Pragnie odkryć przedmioty należące do starożytnych elfów, ale też i do dawnego Tevinter.
• Ucieszyły by mnie też sesje w Pustce.
• Nigdy nie wyszła za mąż, chociaż sporo kandydatów prosiło o jej rękę. Jest wiele plotek na temat jej orientacji seksualnej, ale nikt jeszcze nie zdobył żadnego dowodu. Wielu twierdzi, że jest aseksualna, ale też są i tacy, którzy określają ją jako lesbijkę bądź biseksualistkę. Mirshen milczy w tej sprawię, gdyż wie, że zduszenie tych pogłosek w zarodku może sprawić, iż zainteresowanie jej osobą wśród szlachty zmaleje.
• Oatuns to znany i szanowany ród magów Altus, którego historia sięga początków Imperium.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Mirshen Oatuns Wto Maj 03, 2016 9:27 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Przed Mirshen trudna i zawiła droga. Obrała sobie wyjątkowo trudny do realizacji cel, a fakt bycia maginią wcale nie jest taki pomocny za granicami Imperium Tevinter. Będzie musiała mieć się na baczności, zwłaszcza z magią krwi.

Ilość punktów w rezerwie: 0

Udanej gry.

Powrót do góry Go down

Mirshen Oatuns

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Niezrzeszeni-