Dragon Age

Share


Mlartlar Lufiel

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Mlartlar Lufiel Sro Kwi 27, 2016 1:32 amMlartlar Lufiel
Wiek: 19 lat | Płeć: Mężczyzna


Rasa: Elf | Frakcja: Antivańskie Kruki | Rodzinne strony: Antiva


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Akrobatyka (Mistrz)
• Walki dwiema broniami (Ekspert)
• Walka krótkimi ostrzami (Ekspert)
• Strzelanie z łuku (Ekspert)
• Krycie się (Ekspert)
• Otwieranie zamków (Ekspert)
• Sztuka przetrwania (Nowicjusz)
UMYSŁ:
• Historia i język (Nowicjusz)
• Alchemia i zielarstwo (Standardowy)
• Medycyna (Nowicjusz)

EKWIPUNEK
~ Torba

Mlar posiada przy sobie sakiewkę z monetami, w której znajduje się od 15 do 30 stebników. Nie zaglądał do niej od pewnego czasu, więc nie jest do końca pewien jej zawartości. Obok miejsce znalazły wytrychy, w ilości 3, kilka kawałków suszonego mięsa oraz jeden bukłak z wodą źródlaną.
Trochę przestrzeni zagarnęły różnego rodzaju książki (3 sztuki), dziennik i pióro z atramentem, trochę przypadkowej biżuterii (zdobyczny kolczyk oraz naszyjnik, najpewniej zza czasów dziecka), zdobiona maska ze smoczych łusek oraz sakwa, zielnik, z miksturami i ziołami. Przy pasie nosi złoty medalik z wizerunkiem Andrasty przewiązany rzemykiem oraz miniaturową, drewnianą tabliczkę, z wyrytą na niej Pieśnią Światła.

~ Zielnik

• 5 okładów leczniczych z elfiego korzenia na drobne i średnie rany
• 10 sztuk elfiego korzenia, 5 sztuk grzyba głębinowego, 3 sztuki trupikorzenia, 4 swędzirośla, 2 sztuki bzu czarnego, 5 sztuk jaskółczego ziela, sproszkowana melisa oraz szałwia, 2 sztuki krwawnika, 1 wyciąg z czarnego bzu oraz kilka liści bluszczu pospolitego

~ Oręż

Mlar stosuje dwa krótkie sztylety z czerwonej stali z domieszką srebrnorytu. Zapasowy, najczęściej ukryty w bucie, stworzony na bazie stali i veridium, jest znacznie krótszy i mniej rzuca się w oczy.
Łuk z żelazodrzewa (zdobyty za pomocą członków klanu dalijczyków) i skórzany kołczan, w którym znajduje się 9 sztuk prostych strzał ze stalowymi grotami.

~ Zbroja

Elf jest Krukiem, który musi być zawsze gotowy do ucieczki i szybkich uników. W tym celu nosi na sobie pancerz z niedźwiedziej skóry, pokryty tylko w najwrażliwszych miejscach lekkimi płytami z veridium. Skutecznie radzi sobie z strzałami oraz lekką bronią, lecz ciężka rozrywa go z łatwością.
Na pancerz narzucony został płaszcz z kapturem, który ma za zadanie jedynie chronić tożsamość zabójcy, przy czym w żadnym stopniu nie poprawia defensywy.CHARAKTERYSTYKA
~ Aparycja

Mla to wysoki elf o atletycznej budowie ciała. Wyróżniają go białe niczym śnieg włosy oraz tęczówki. W porównaniu do innych elfów, ma zdecydowanie dłuższe i mniej regularne uszy. Na jego policzkach znajdują się blizny, które przypominają runiczne tatuaże. Na jego twarzy rzadko widnieje uśmiech.

~ Usposobienie

Ten młody elf to najlepszy przykład złego przykładu, którego nikt nie chciałby spotkać w ciemnej uliczce. Nie toleruje nikogo i niczego. Do wszystkich ras odnosi się z tą samą pogardą. W szczególności upodobał sobie terroryzowanie własnej. Nie potrafi zrozumieć, jak jego krewniacy mogą żyć niczym szczury pośród ludzi, albo i też wśród dziczy bez jakiegokolwiek dostępu do cywilizacji.
Jest zwolennikiem Zakonu i chętnie bierze udział w likwidowaniu apostatów. Magię uważa za plugawy dar, a tych, którzy posługują się nią wbrew prawu Templariuszy, za najgorszy rodzaj wypaczenia.
Nie lubi towarzystwa i rzadko podróżuje z innymi Krukami. Praca jest dla niego świętością, którą zawsze wykonuje sam i na swój sposób. Nie zna litości i jest bardzo dokładny. Nigdy nie pozostawił przy życiu żadnego świadka, nawet jeśli było nim dziecko.
Jest słabym rozmówcą i jeszcze gorszym dyplomatą. Potrafi się posługiwać jedynie językiem przemocy. Jeśli musi wydobyć od kogoś informacje lub dostać się w jakieś miejsce, zawsze ucieka się do szantażu i tortur.
Nie ceni sobie przyjaźni, ani też miłości. Ludzi traktuje wyłącznie jako pionki w grze, które należy wykorzystać na swoją korzyść.

~ Wycinek z historii

Jego historia nie jest dobrze znana. Wiadomo natomiast, że pochodzi z dalijskiego klanu, który został zaatakowany i niemal w całości wybity przez grupę apostatów, którzy widzieli w leśnych elfach realne zagrożenie. Wraz z innymi dziećmi, został sprzedany tajemniczemu handlarzowi w Antivii, gdzie szybko trafił pod skrzydła Kruków. Umiejętności zdobyte w klanie pozwoliły mu ocalić swoje życie oraz szybko awansować w hierarchii uczniów. Tam, szkolony za pomocą przemocy i wyprany z jakichkolwiek emocji, po kilku długich latach nauki, został jednym ze skrytobójców bractwa. Jego trening pochłonął życia wielu braci i sióstr, a młody Mlar zaprzyjaźniony z bólem, szybko stał się jednym z najokrutniejszych Kruków, jakich zrodziła w tym czasie antivańska ziemia.
Nauki z dzieciństwa nie poszły na marne. Zdolności w posługiwaniu się bronią oraz akrobatyka na najwyższym poziomie, przyczyniły się do wielu perfekcyjnie wykonanych zadań. Od tego czasu elf był przydzielany do najgorszej roboty i nikt nie sprawuje nad nim kontroli.
Były dalijczyk często towarzyszy Szarym Strażnikom oraz Zakonowi. Przez nieobowiązywanie go zasad i prawa tych organizacji, jako jedyny może wykonać mniej oficjalne części powierzonym im zadań. Dzięki temu pozyskuje cenne informacje i przydatne kontakty, które pomagają mu we własnych interesach.
Uwielbia wplątywać się w kłopoty. Jest to związane z jego fascynacją nietypowymi artefaktami oraz ruinami pozostawionymi przez przodków. Przez to, gdy nie jest zajętymi zleceniami, często szuka na własną rękę wskazówek i przewodników. Wyrusza na niebezpieczne przygody, które nie raz i nie dwa przywiodły go blisko śmierci. Nie zraża się tym jednak, bo ślepo wierzy w swoje umiejętności i jest pewien, że kostucha dopadnie go tylko z jego własnej woli.
Choć spod czarnej gwiazdy, Mlar jest wierzącym. Religię traktuje jako sposób na usprawiedliwienie swoich działań. W wierze szuka prawdy i swojego miejsca na świecie. Przed każdym zleceniem, modli się do Stwórcy o siłę i przebaczenie dla siebie oraz spokojną podróż dla ofiary. Nigdzie nie rusza się bez kilku świętych symboli, które traktuje jako talizmany. Nie poznał wierzeń swoich pobratymców, więc wraz z nauką w Antivii, przyjął religię miejscowych.
Przeszłość wróciła do niego jakiś czas temu. Trafił na trop grupy apostatów, którzy dokonali masakry na jego rodzinie. Szlak prowadził do Fereldenu i Orlais. Kruki zgodziły się na przeniesienie jego teatru działań właśnie tutaj, tu, gdzie jego sława jest największa.Uwagi dla Mistrza Gry:
• Jest homoseksualistą, ale rzadko się z tym obnosi i w razie potrzeby, potrafi zainteresować sobą także Panie. Nie każdy więc zawierza w jego orientację. Pewne jest jednak to, że lubi odwiedzać domy uciech oraz ceni sobie towarzystwo szlachciców.
• Jest znany pod pseudonimem: "Demon niosący Śmierć".


Ostatnio zmieniony przez Mlartlar Lufiel dnia Wto Maj 03, 2016 10:31 pm, w całości zmieniany 19 razy
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Mlartlar Lufiel Sro Maj 04, 2016 3:01 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Mlartlar jest młodym Krukiem, jednakże to nie znaczy, że jest mniej zaradny i skuteczny niż inni. Dalijczyk, który nie poznał swojej kultury, modlący się do Stwórcy o zrozumienie i odnalezienie drogi. Tylko czas pokaże dokąd zaprowadzą go jego działania.

Udanej gry.

Powrót do góry Go down

Mlartlar Lufiel

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Niezrzeszeni-