Dragon Age

Share


Karl Franz

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Karl Franz Wto Kwi 26, 2016 9:30 pmKarl Franz

Wiek: 32 | Płeć: Mężczyzna


Rasa: Człowiek | Frakcja: Zakon Templariuszy | Rodzinne strony: Pogranicze Ferelden i Orlais


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Krzepa (Standard)
• Walka ciężką bronią (Mistrz)
• Strzelanie z kuszy (Standard)
UMYSŁ:
• Religia (Nowicjusz)
• Historia i język  (Standard)
• Odczytywanie emocji (Mistrz)
• Czaroznawstwo (Standard)
DUCH:
• Demonologia (Standard)
• Kartografia (Fajtłapa)
SPECJALNE:
• Rozproszenie magii  (Zaawansowany)
• Absorpcja many (Podstawowy)


[/b]
EKWIPUNEK

Belisarius- Stalowy miecz dwuręczny z wieloma zdobieniami.
Kolczuga- Wykonana ze stali
Młot - Duży biały ogier, wierny kompan Karla. Jest lekko opancerzony, a po lewej stronie ma kilka toreb na najróżniejsze przedmioty.
Ciężka kusza - Duża ciężka kusza, Agon zazwyczaj trzyma ją na plecach, bądź w torbie przy swoim koniu. Nie jest zbyt poręczna i ogranicza ruchy. Jednak ma spory zasięg i siłę, a stalowe bełty spenetrują każdy pancerz.
Ciężka zbroja templariusza - Bogato zdobiona stalowa zbroja templariusza. Karl zakłada ją głównie tylko do bitwy.CHARAKTERYSTYKA

Wojna od zawsze uderzała w słabych i bezbronnych. Ten los właśnie spotkał rodziców Karla. Nigdy nie dowiedział się, czy jego rodzina i rodzeństwo przeżyli wojnę. Sam ich nie pamięta, miał 2 lata gdy zostali rozdzieleni.
Karlem zaopiekował się Zakon. Wychowywała go Kapłanka Myrell, była już w sile wieku gdy zaopiekowała się chłopcem. To ona przekazywała mu i innym sierotom nauki zakonu.
Lata spędzone w klasztorze odcisnęły na nim swoje piętno. Nie łatwo było mu się dogadywać z rówieśnikami. Jedni z niego szydzili, a inni się jego bali. Opiekunowie zawsze narzucali mu dyscyplinę. Wiele razy chciał żyć jak inne dzieci, z rodziną, bez tylu obowiązków. Przez pierwsze lata liczył, że pewnego dnia jego rodzice przyjdą po niego, że gdzieś tam są i go szukają. Dopiero z biegiem czasu zrozumiał, że ta chwila nie nastąpi.

Po skończeniu dwunastu lat Karlem zajął się Templariusz, Lucjusz Moren. To właśnie Zakon Templariusz najwięcej go nauczył. Poznawał podstawy walki mieczem. Pogłębiał wiedzę na temat magii i niebezpieczeństwa jakie ona za sobą niesie.
To właśnie Lucjusz miał największy wpływ na charakter Karla. On nauczył go wszystkich zasad panujących w Zakonie. Był z pozoru bardzo oddanym i zdyscyplinowanym Templariuszem. Karl bardzo podziwiał jego oddanie dla sprawy. Nie spodziewał się jednak jak brutalny potrafi być zakon.

W późniejszym czasie, gdy sam został Templariuszem i dostał przydział do oddziału Lucjusza, wyruszył z nim na polowanie. Mieli zlikwidować paru apostatów chowających się po lasach i jaskiniach. Karl rwał się do walki. Wiedział jak niebezpieczni są magowie, ale widział co potrafią członkowie oddziału Lucjusza.
Obóz apostatów znaleźli w górach, niedaleko drogi prowadzącej do Orzammaru. Jak się okazało, apostaci nie byli zbytnio uzdolnieni. Oddział Zakonu rozproszył ich magiczne moce, a potem wysłał ich prosto w jedną stronę do pustki.
W obozie apostatów znaleziono kilkoro dzieci, miały nie więcej niż dziesięć lat. Wtedy Karl poznał twardą rękę Zakonu. Lucjusz stwierdził, że dzieci mogą być opętane albo były poddawane wpływom Magii Krwi. Długo się nie zastanawiał, a młodziki dołączyły na stos pozostałych ciał.
Te wydarzenia zahartowały Karla, może powiedzieć że został wtedy prawdziwym Templariuszem, dla którego rozkaz był rozkazem, a prawo prawem.

Przez kolejne lata służył w oddziale Lucjusza, rozwijając swoje umiejętności i poszerzając swoją wiedzę, chroniąc ludzi przed plugastwem, a maginów przed nimi samymi. Wszystko to trwało, aż do czasu. Pewnej nocy do ich kwater przyszli Templariusze z innego oddziału, bez słowa wyjaśnienia aresztowali Lucjusza. Jak się później okazało, miał romans z apostatką. Przypłacił to głową.
Dla Karla był to prawdziwy szok, nie potrafił tego pojąć. Lucjusz przez cały czas był dla niego wzorem prawdziwego Templariusza i służbisty.
Niedługo później awansował i miał dostać do dyspozycji własny oddział. Prawdziwe polowanie na czarownice właśnie się zaczynało.

Uwagi dla Mistrza Gry:
• Nieznosi szlachty ani innych ludzi, którzy urodzili się z dodatkowymi przywilejami.
• Mimo niechęci do apostatów, ma duży szacunek do maginów, którzy legalnie praktykują magię.
• Nie jest wielbicielem Cesarstwa, obwinia Orlais za wojnę przez którą stracił rodzinę.


Ostatnio zmieniony przez Karl Franz dnia Sro Kwi 27, 2016 9:33 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Karl Franz Sro Kwi 27, 2016 11:50 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Wolne punkty: 4. Szerz imię Stwórcy głośno! Niech jego przeciwnicy uginają się pod natarciem Twoich ciosów, a niewierni płoną w gniewie. Jesteś templariuszem, więc kieruj się Pieśnią Światła, a zostaniesz hojnie nagrodzony. Twoim opiekunem zostaje Luscan. Wszystkie sprawy odnoszące się do przygody, pytania itd. kieruj do tego mistrza gry. Udanej zabawy w świecie Thedas!

Powrót do góry Go down

Karl Franz

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Lusacan-