Dragon Age

Share

Pytanie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Pytanie Sob Kwi 23, 2016 6:34 pm

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie koncepcji postaci. Nie wiem czy coś takiego by przeszło, więc spróbowałem podpytać graczy, ale odesłali mnie (chyba słusznie, nie?) do adminów czy mistrzów gry.

Więc tak: skoro Ferelden jest pod okupacją Orlais, to pomyślałem, że mógłbym sobie zrobić szlachcica z Orlais, który postanowił opuścić stolicę/siedzibę rodu i wyemigrować do Ferelden i tam założyć stadninę koni i prowadzić kwitnący biznes :V. Przeszło by? Very Happy

Plus myślałem, żeby ta postać była adoptowana. W sensie, że nie urodziła się w danym rodzie (jeszcze nie wiem, który wybiorę), ale ... no, na mocy praw adopcji zdobyła tytuł. Ale to pewnie zbyt daleko idący pomysł i pewnie nie przejdzie, a przynajmniej nie tak łatwo.

No cóż. To ja życzę miłego dnia i mam nadzieję, że w dobrym dziale napisałem.

Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie Nie Kwi 24, 2016 12:27 am

Raczej o takim prawie nie było wzmianki w Dragon Age, a więc decyzja leży w kwestii administracji, a swoją drogą pomysł ciekawy!
Ps. zapomniałeś o najważniejszy hashtagu
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie Nie Kwi 24, 2016 8:59 am

Oczywiście. Waszmość raczy wybaczyć. Już go stawiam.

A jakby jeszcze jakiś elf poczuł się urażony, to kierując się szeroko rozumianą poprawnością polityczną wstawię także i to.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie Nie Kwi 24, 2016 10:04 am

Pierwsze, jak najbardziej przejdzie. O ile postać dysponuje odpowiednimi funduszami, to nie widzę przeciwwskazań, aby przeniosła się na ziemie, gdzie może rozkręcić jeszcze lepszy interes.

Druga sprawa jest nieco naciągana, więc radziłbym(osobiście), żeby odejść od tematu adopcji. Jeśli chcesz być szlachcicem z rodu, to jako potomek.

Pozdrawiam i życzę udanej gry.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie Nie Kwi 24, 2016 10:15 am

Dziękuję, Stary Buku.
A co do kwestii bardziej technicznych:
- Jak zdobyć te fundusze? Czy po prostu mogę założyć, że mój ojciec szlachcic był tak bogaty, że już na samym początku startuję z terenem?
- Lokacja: Czy mógłbym tą stadninę otworzyć na ziemiach innego szlachcica z Fereldenu, odkupując od niego kawałek ziemi czy po prostu wybrać jakiś neutralny teren (czyli inny niż AMARANT | DENERIM | REDCLIFFE | WYSOKOŻE | TWIERDZA KINLOCH)?
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie Pon Kwi 25, 2016 12:44 pm

Ekhm. Jeśli mogę się wypowiedzieć.
Jako osoba, która zajmuje się kwestią szlachty, to chciałbym zauważyć, iż w moim odczuciu sytuacja jest raczej odwrotna. Afiliacja z tej czy innej przyczyny jeszcze by przeszła (choć wymagam mocnego uzasadnienia w charakterystyce postaci), ale koncepcja ze stadniną koni jest mocno naciągana.
Nawet w Fereldenie szlachta nie para się hodowlą, która leży w gestii właścicieli ziemskich, a co dopiero tu mówić o Orlais.

Wybacz, jeśli namieszałem.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie Pon Kwi 25, 2016 12:47 pm

Spoko Smile. Dzięki za odpowiedź. To ja to wszystko jeszcze przemyślę. Za dużo roboty z tą stadniną jednak i chyba sobie podaruję.


A jeszcze jedna taka sprawa:
Nie wiem czy chce mi się odpuszczać szlachcica, więc pragnąłbym pociągnąć jeszcze ten temat.

Słyszałem, że Chevinowie to taki ród szlachecki parający się handlem i biznesem. Więc jako jego "przedstawiciel" nie mogę sprzedawać koni, to jaki towar lub usługi są dostępne?

Czytałem też, że jako markiz/hrabia/baron/lord mogę mieć posiadłość - nie musi to być stadnina koni, ale np. zwyczajna willa czy dworek ewentualnie jakiś bogatszy dom. Czy zatem jako szlachcic z Orlais mogę sobie coś takiego wykupić na ziemiach Ferelden? Jeśli tak, to tutaj pojawiają się moje pytania odnośnie zakupu danej posiadłości, które zadałem w poprzednim poście, więc jak coś to prosiłbym także o odpowiedzi na te pytania.

I z góry dziękuję Smile. Za odpowiedzi, a także za cierpliwość do mojej osoby. Jesteście najlepsi <3.
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie Wto Kwi 26, 2016 7:08 pm

No dobrze. Ja chyba jednak mam inny pomysł, ale jak Wam się będzie chciało, to możecie odpowiedzieć na w/w pytania Smile. Może przydadzą się w przyszłości Smile.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Pytanie

Powrót do góry Go down

Pytanie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Biuro informacji » Strefa użytkowników-