Dragon Age

Share


Finneus

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Finneus Pon Kwi 18, 2016 11:06 pmFinneus

Wiek: 25 | Płeć: Męska


Rasa: Elf | Frakcja: Elfy Dalijskie | Rodzinne strony: Aravele klanu Elgarfen


PREDYSPOZYCJE

CIAŁO:
• Walka Bronią Drzewcową (Mistrz 15)
• Sztuka Przetrwania (Standardowy 4)
• Jazda Wierzchem (Standardowy 4)
• Krycie się (Nowicjusz 2)
• Akrobatyka (8)
UMYSŁ:
• Historia i Język (Mistrz 15)
• Czaroznawstwo (Standardowy 4)
• Tresura (Standardowy 4)
DUCH:

SPECJALNE:
• Duch Lasu (5)


EKWIPUNEK
• Włócznia z Żelazodrzewa, prezent od ojca, jaki otrzymał wraz z swoim vallaslin.
• Przy pasie nosi też sztylet, długości ok 30 cm wraz z rękojeścią.
• Na sobie elf nosi lekką zbroję skórzaną, której zdobienia wykonał samodzielnie. Wymagało to co prawda, by Rzemieślnik stał nad nim i klął, że uparty elf "chce sam", ale po wielu godzinach i odrobinie zmarnowanej skóry, jakoś to wyglądało.
• Przy pasie nosi skórzaną kaletkę i pochewkę z nożem, oraz niewielką sakiewkę, w której ma tendencję umieszczać pióra ptaków.
• Na szyi nosi wisor wykonany z rogu Halli.


CHARAKTERYSTYKA
Finneus jest najstarszym synem Hahrena Adrasa, naturalnym więc jest, że ojciec widział w nim swojego następcę. Nie mowa tu jednak o jakimś dziedziczeniu podobnym "szlacheckim" rodom shemlen, ale o dziedzictwie wiedzy. W wieku czterech lat Finneus znał na pamięć każdą historię jaką mógł mu przekazać Adras, nawet jeśli jego dziecięcy umysł nie dostrzegał jeszcze jej głębi. Młody elf chciwie chłonął wiedzę, a w snach liczył wieże zamku w Halamshiral i w Szmaragdowym Pancerzu mknął na Halli przez zielone łąki. Z czasem nauczył się koegzystować z naturą tak, by nie szkodzić jej nadmiernie, a konieczność zadania śmierci napełnia mu serce smutkiem. Nienawiść jest mu uczuciem obcym, które stara się zastąpić zrozumieniem. I to jest dla niego celem istnienia, poznanie, zrozumienie - gromadzenie wiedzy. Zawsze zdradzał talent do włóczni, chciał zostać zostać łowcą, lub opiekunem Hall. Darzy te szlachetne stworzenia szacunkiem i uczuciem silniejszym często nawet niż inne elfy, samemu nie będąc pewien ile w tym jego miłości do zwierząt, a ile znaczy tu skrywane uczucie do Liavy. Większość czasu wolnego od obowiązków stara się poświęcić zdobywaniu wiedzy, do tego stopnia, że nawet w czasie spaceru po obozie łapie się na tym, że szuka wzrokiem nowych rzeczy. Często też znika w lesie na długie godziny tylko po to, by obserwować zwierzęta.
Rozumie jednak konieczność pozbawiania życia zarówno zwierząt, jak i ludzi. Żyje wedle ściśle określonego kodeksu honorowego, swój klan stawia nad wszystkim innym, może poza własnym życiem. Zabicie słabszego, przez silniejszego jest jednym z najstarszych praw natury, gdyż pozwala przetrwać krwi, tak jak samo jak niesienie dalej wiedzy przekazywanej przez starszych i gromadzenie nowej.

{Kilka kwestii wyodrębnię, bo kp wydaje mi się chaotyczne ;p}

Stosunek do rodziny/klanu/itp: Jak wspomniałem wyżej Finneus robi co może, by być godnym swojego ojca i by mu dorównać, a nawet przewyższyć. W podobnym sposób postrzega też większość Starszych i Opiekuna Klanu, darząc szacunkiem na jaki jego zdaniem zasługują {I tylko jeśli zasługują}. Do innych członków klanu odnosi się przyjaźnie, ale zdarza mu się okazać komuś... Odrobinę arogancji w momencie, gdy tej osobie zdaje się umykać jego filozoficzny tok rozumowania.
Stosunek do ludzi: Najkrócej byłoby stwierdzić, że żal mu ich. Nie nienawidzi ich, nie pragnie ich śmierci i w pewnym sensie akceptuje przeszłość, jak i obecną pozycję elfów wobec nich, ale uważa ich za istoty pozbawione zmysłu pozwalającego żyć w zgodzie z otoczeniem i przez to właśnie żal mu ludzi. - Jako istot zamkniętych za murami kamiennych miast i pozbawionych spojrzenia na coś poza nimi, lub zaślepionych wiarą w fałszywych bogów. Z jego punktu widzenia łaską jest pozbawić życia kogoś, kto i tak żyć nie potrafi i miota się jak dziecko we mgle, czyniąc wszystko na chybcika. Choć faktem jest, że tą opinię wyrobił sobie głównie na podstawie opowieści innych elfów, i może się ona zmienić, bo ceni sobie on otwarty umysł.
Stosunek do Krasnoludów:
Wie o ich istnieniu, w ich przeszłej wielkości upatruje podobieństwa do dawnych elfów, lecz nigdy żadnego nie spotkał i nie wie o nich wiele. Ponoć są niscy.
Stosunek do... Zwierząt:
Widzi w nich istoty, często lepsze od tak zwanych ras rozumnych. Podziwia Orła za zdolność lotu, dumna Halla napełnia go szacunkiem, a śpiew drozda wprawia w zachwyt. Konieczność zabicia ptaka zniósłby zapewne gorzej niż całego tuzina templariuszy.
Stosunek do religii:
Jego vallaslin symbolizuje Dirthamena, ale serce elfa jest równie blisko Mythal. Szanuje bogów i dokłada wszelkich starań, by nie uchybić ich pamięci. Do innych religii ponosi się z mieszaniną ciekawości i politowania - uznaje je za błędy wynikające nieobecności prawdziwych bogów.


Uwagi dla Mistrza Gry:
• Najstarszy syn Adrasa, co do rodzeństwa... Rodziny się nie wybiera, a w każdej musi być czarna owca, jak i ta na którą się pokazuje, by czarna się uczyła. ;p

• W klanie pełni obowiązki Łowcy.Ostatnio zmieniony przez Finneus dnia Sro Kwi 20, 2016 12:37 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
avatar
- dragon age PBF -
PisanieTemat: Re: Finneus Wto Kwi 19, 2016 11:42 pmKARTA ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA

Witamy pierwszego na forum łowcę! Miło, że rodzina Adrasa powoli się zapełnia, mam nadzieję, że powoli będą tworzyć się większe połączenia pomiędzy elfami.
Za twoją rozgrywkę odpowiedzialna jest Razikale. Miłej zabawy.

Pozostałe punkty: 1


Powrót do góry Go down

Finneus

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1
Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Dragon Age » Strefa gracza » Kartoteka postaci » Zaakceptowane » Razikale-