Dragon Age


You are not connected. Please login or register

Zobacz posty bez odpowiedzi

ORLAIS

Val Royeaux Brak nowych postów
10 TEMATY | 184 POSTY
Ogromne, piękne i pyszne - Val Royeaux od wieków nazywane było diamentem w cesarskiej koronie rodu Valmontów, których jest siedzibą. Miasto jest świecką stolicą imperium, położoną na wybrzeżu Morza Przebudzonych. Obecnie jest jednym z największych miast w całym Thedas. W całości zabudowane dość ciasno, zabudowania różnią się znacząco od tych denerimskich, choćby ilością kondygnacji, czy budulca - jedynie najbiedniejsi orlezjanie mieszkają w drewnianych domach. Główne ulice są nieco szersze, o bogaciej zdobionych fasadach i o wiele bardziej wypielęgnowanych trotuarach. Wystarczy jednak wejść w boczne przecznice, żeby dostrzec ogromne rozwarstwienie społeczeństwa stolicy, bowiem z dala od oczu przyjezdnych prowadzone jest zupełnie inne życie - nie tylko biedaków i żebraków, ale też przeciętnej majętności mieszczan, którzy i tak nie mogą w niczym równać się wymuskanej rojańskiej arystokracji.
Serce Val Royeaux stanowi jego ścisłe centrum. To w nim znajduje się Wielka Katedra (La Grande Cathédrale de Val Royeaux), swoista siedziba Boskiej, a także całego Zakonu. Oprócz tego zobaczyć tu możemy Białą Iglicę, w której ulokowany jest jeden z dwóch orlezjańskich Kręgów Maginów, a także Uniwersytet w Val Royeaux oraz Académie de Chevaliers, w której szkoleni są kawalerowie. Poza tymi wszystkimi pysznymi gmachami, główną komorę tego serca stanowi sam Pałac Cesarski, będący fortecą samą w sobie.


[Prywatna|Opuszc...
Sob Cze 25, 2016 7:00 pm
Francesca de Monfort Zobacz ostatni postMontsimmard Brak nowych postów
3 TEMATY | 12 POSTY
Zwane również Miastem Wież zapiera dech w piersiach już obserwowane z daleka, a przytłacza, jeśli znaleźć się wśród jego zabudowań. Montsimmard jest bowiem drugim największym miastem Orlais, zaraz po stolicy, a jego zabudowa w każdej części jest wielokondygnacyjna. Ponad dachami ubogich domów, mieszczańskich kamienic oraz pysznych dworów i pałaców górują dzwonnice trzech świątyń oraz baszty - miasto poprzecinane jest bowiem siatką mocnych murów, co czyni go trudnym do zdobycia punktem o niebywale strategicznej pozycji. Na tle dzwonnic i wież obronnych na panoramie maluje się również ciosana z grubego kamienia Wieża Kręgu, wpuszczona w najgrubszy mur wewnętrzny twierdzy. Nie jest ona tak wysoka, jak ta w Fereldenie, ani tak okazała, jak jej siostra z Val Royeaux, niemniej jednak sprawia piorunujące wrażenie, chociażby dlatego, iż zdaniem niektórych wygląda tak, jakby zaraz miała się zawalić.Koszary straży miejskiej usytuowane są w najbogatszej dzielnicy miasta, a sąsiaduje z nimi z kolei siedziba Szarej Straży, będąca dodatkowym fortem w i tak już dobrze ufortyfikowanym Montsimmard.


[Prywatna|Sypial...
Sob Maj 07, 2016 7:24 pm
Farima an Ihrled Zobacz ostatni postMontfort Brak nowych postów
1 TEMATY | 30 POSTY
Nazwisko de Montfort od wielu lat jest przedmiotem nerwowych spojrzeń dookoła, gdy wypowiada się je na salonach na głos. Dzieje się to za sprawą plotek o związku tej szlachetnej rodziny z magią krwi i innymi nieczystymi praktykami. Niczego jednak nie można było im nigdy udowodnić, zwłaszcza że Aldéric de Montfort jest wielce szanowanym kawalerem i dowódcą armii cesarskiej. Mimo to wygląd miasta przyprawia o dreszcze, bowiem jedyne bogactwo, jakie się w nim przejawia, skoncentrowane jest w dzielnicy arystokracji, odseparowanej od reszty miasta potężnym murem. Samo Montfort słynie z nieprzyzwoitej wręcz ilości karczm, szynków i domów publicznych, choć usługi lokalnych prostytutek nie mogą nawet mierzyć się z legendarnymi niemal wyczynami stołecznych dam do towarzystwa. Przyjezdni mówią też o niebywałej przestępczości i lęku o własne życie, gdy przemierza się aleje zaniedbanego miasta.


[PrywatnaI Kapli...
Pią Cze 10, 2016 10:44 pm
Lusacan Zobacz ostatni postPozostałe tereny Brak nowych postów
14 TEMATY | 124 POSTY
Orlais jest niebywale interesujące geograficznie. Na zachodzie mieści się pradawny las Tirashan, do którego prowadzi m. in. Przełęcz Urthemiela. Następnie należy wymienić jałowe Zachodnie Podejście, znajdujące się w geometrycznym centrum cesarstwa. Na południu rozpościerają się niedostępne Szczyty Gamordan, oddzielające żyzną część kraju od Siarczanych Gejzerów i Morza Popiołów, będących bolesną pamiątką jednej z Plag. Przechodzą one raptownie w skute lodem południowe wybrzeże, na którym znajdują się miasta takie jak labilne klimatycznie Siar, czy skute lodem Mont-de-glace. Na wschód od tego ostatniego, ale nadal na południu mieści się nieprzebyta Dzicz Arbor, przechodząca w stronę północną w malowniczą Dalię, perłę w cesarskiej koronie Orlais i ulubiony region wypoczynkowy lokalnej arystokracji.


[Otwarta|Góry My...
Pią Kwi 13, 2018 4:48 pm
Agaron Zobacz ostatni postVal Chevin Brak nowych postów
0 TEMATY | 0 POSTY
Jest to najważniejsze miasto portowe w całym Orlais, położone u wybrzeża Morza Przebudzonych. Oprócz tej jakże strategicznej lokalizacji, znajduje się również bardzo blisko szlaku handlowego między Val Royeaux i Cumberlandem, będącego także szlakiem łączącym dwie nacje - Orlezjan i Nevarczyków. Z tych też względów markizowie de Chevin mogą poszczycić się niezwykle okazałą kiesą, choć nie mogą, rzecz jasna, równać się z posiadaniem rodziny cesarskiej. Mimo to ich miasto jest doprawdy majętne, co widać nawet w sposobie życia jego mieszkańców. Dzielnice biedoty mieszczą się na obrzeżach i przedmieściach, często poza murami właściwego miasta, toteż samo centrum obfituje w pyszne budynki oraz stroje. W Val Chevin mieści się również Wielki Teatr - jedno z ważniejszych centrum kultury całego Orlais.

Val Montaigne Brak nowych postów
2 TEMATY | 6 POSTY
Val Montaigne jest jednym z piękniejszych miast Orlais. Rzecz jasna w swym kunszcie nie dorównuje ani trochę osławionemu Val Royeaux, lecz wzrok przykuwa ogromna ilość zieleni, jaka tu panuje. Im bliżej centralnej części, tym więcej ozdobnych drzewek, krzewów i klombów można w nim napotkać, lecz dzielnice niezamieszkane przez arystokrację nadal pozostają brudne i zaniedbane. Znajdujący się w centrum miasta, tak zwany Okręg Pałacowy, wokół którego rozlokowane są siedziby szlacheckie, oddzielony jest od reszty miasta solidnym murem, a dwie bramy, które doń prowadzą są stale pilnowane przez straż miejską, a przedostać się przezeń mogą jedynie przedstawiciele znamienitych rodów orlezjańskich badź wszyscy ci, którzy posiadają specjalną przepustkę, udzielaną przez szambelana. To tu kwitnie prawdziwe życie Val Montaigne, bowiem jedynie w tej dzielnicy znaleźć można kuglarzy, kupców oferujących wysokiej jakości dobra, kaznodziejów, luksusowe domy publiczne i tak dalej.W samym sercu Okręgu Pałacowego umiejscowiona jest świątynia Stwórcy z przybudowaną do niej kaplicą poświęconą Andraście. Na południe od tej znakomitej budowli z kolei znajduje się pałac rodu de Montaigne.


[Otwarta|Pałac] ...
Czw Cze 23, 2016 9:49 pm
Bégon de Montaigne Zobacz ostatni post
Forum fantasy, umiejscowione w uniwersum Dragon Age. Przy jego tworzeniu administracja korzystała z informacji dostępnych na Dragon Age wiki. Design przygotował Dumat, niektóre z kodów obecne na stronie dzięki Never Utopia.
© 2016 Dragon Age PBF.